5 najlepszych drużyn piłkarskich na świecie

Co jakiś czas w Internecie pojawiają się nowe rankingi. Najwięcej z nich dotyczy świata sportu. Zazwyczaj na pierwszym miejscu jest któraś z hiszpańskich, znanych na całym świecie drużyn. Która została nią teraz?

FC Barcelona

Fani powiedzą, że przecież to oczywistość. Kto, jak nie Barcelona? Słynna Barca to drużyna z Katalonii. Początki tego klubu sięgają roku 1899. Mało kto wie, że został on założony nie tylko przez Hiszpanów, ale też Szwajcarów i Anglików. FC Barcelona należy do najbardziej utytułowanych drużyn świata. Katalończycy 22 razy zostali mistrzami Hiszpanii, mają 26. Pucharów Króla Hiszpanii, po 4. Puchary Europy i Superpuchary Europy, 2. Mistrzostwa Świata i wiele innych. Według statystyk Barca rozegrała 227 meczów, 89 wygrała, a 48 zakończyło się remisem. Największa wygrana wynosiła 5: 0, największa porażka 2:8. Największe sławy, które obecnie grają w klubie to Lionel Messi, Gerard Pique i Xavi.

Real Madryt

Drugie miejsce należy do kolejnej hiszpańskiej drużyny. Królewscy, bo tak się nazywają, założyli drużynę w 1902 roku. Od samego początku odnosili same sukcesy. 32 razy sięgnęli po mistrzostwo Hiszpanii, 10 razy po Puchar Europy. Zdobyli też nadany przez FIFA tytuł najlepszego zespołu w XX wieku. W skład drużyny wchodzą między innymi: Iker Casillas, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso i wielu innych.

Manchester United

Miejsce trzecie zajęła angielska drużyna. Podobnie jak poprzednie kluby, jego tradycje sięgają XIX wieku. Manchester United został założony 1878 roku, jako Newton Health LYR Football Club. Czerwone Diabły 20 razy zdobyły mistrzostwo Anglii, 11 Pucharów Anglii i 4 Puchary Ligii Mistrzów. Najbardziej znani piłkarze tej drużyny to obecnie Wayne Rooney, Ashley Young, Luke Shaw czy Nick Powell.

Bayern Monachium

Czwarte miejsce należy do Bayernu. Klub powstał w 1900 roku. Jest to najbardziej utytułowany niemiecki zespół. Wielokrotnie zdobywali nagrody, między innymi: 24 razy mistrzostwo Niemiec, 17 razy Puchar Niemiec, 2 razy tytuł Ligii Mistrzów, a także Puchar UEFA i Superpuchar Europy. Obecnie w składzie zespołu grają między innymi Manuel Neuer, Sebastian Rode, Phillipp Lahm, a także od niedawna Robert Lewandowski.

Atletico Madryt

Ranking zamyka trzecia drużyna z Hiszpanii. Powstała w 1903 roku ekipa, 10 razy wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii. Na tym jednak nie koniec. Również 10 razy zdobywała Puchar Króla. Atletico Madryt w 2010 roku wygrał pierwszą edycję Ligii Europy UEFA, 2 lata później sukces ten został powtórzony. W tym zespole również grają same sławy, takie jak Miguel Moya, Mario Suarez, Tiago, Koke, Raul Garcia, Gabi czy Raul Jimenez.

Najlepsze drużyny piłkarskie na świecie

Na którym miejscu jest polska reprezentacja?

Po ostatnich mistrzostwach Polska zajmuje już bardzo dobre miejsce w rankingu. Wśród listy FIFA, aktualnej na dzień 15.08.2016, Polska znajduje się na 27. miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze dwa lata temu byliśmy blisko miejsca 80., jest to duży sukces naszej reprezentacji.

1
1

1 Komentarz

  1. piłkarz 29 listopada 2016 Reply

    Czy taki sukces? No nie wiem… chociaż ostatnio im nawet całkiem nieźle idzie – mowa oczywiście o polskiej reprezentacji

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*