Rejestruj czas pracy kierowców i maszyn w Twojej firmie!

W dużych i średnich firmach wiele rzeczy może się ukryć. Aby maksymalizować swoje zyski trzeba jednak trzymać rękę na pulsie i potrafić kontrolować pracę zarówno ludzi, jak i maszyn. Szczególnie ważne jest to w przypadku firm posiadających wiele samochodów. Warto sprawdzać, czy zawsze wszystko wykonywane jest zgodnie z planem, a kierowcy nie wykorzystują swoich pojazdów do celów prywatnych. Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób można zadbać o poprawę standardów w naszej firmie.

Jak rozliczać pracę kierowców i zużyte paliwo?

Paliwo często stanowi jeden z wyższych rachunków w firmowych budżetach. Czasami możemy jednak obniżyć te wartości dzięki odpowiednim działaniom. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z systemów SRTime rejestrujących czas pracy kierowcy (www.srtime.pl/oferta/systemy-kontroli-zuzycia-paliwa/funkcjonalnosc-systemu-srt), które zrobią za nas zajmą się szczegółową kontrolą zużycia paliwa i czasu pracy naszych pracowników.

Dzięki tym urządzeniom może sprawdzać wykorzystanie paliwa, a także trasy pokonywane przez naszych pracowników. Pozwala nam to zweryfikować, czy nie wykorzystują oni samochodów do celów prywatnych lub nie okradają nam paliwa. Systemy są bardzo precyzyjnie, więc możemy być pewni, że wskażą nam wszelkie nieprawidłowości. Dzięki nim możemy też sprawdzić, czy kierowcy nie przekraczają czasu pracy, co może być po prosu niebezpieczne dla nich i naszych maszyn.

Kontrola czasu pracy kierowców

Jak kontrolować pracę maszyn?

Na maszyny często wydajemy niemałe pieniądze, więc warto zadbać o to, by pracowały jak najdłużej i były wykorzystywane w odpowiedni sposób. Najlepiej zamontować na nich odpowiednie czujniki, który będą nas online informować o wykonywanej pracy i wszelkich anomaliach. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy wiedzieć o wszystkim, co dzieje się z naszymi urządzeniami.

Współczesne oprogramowanie pozwala nam na bardzo szczegółowe zweryfikowanie istotnych dla nas parametrów, dzięki czemu jesteśmy w stanie znacznie lepiej zaplanować pracę w naszej firmie. Istotne jest również to, że na naszych maszynach montuje się urządzenia GPS, dzięki którym jesteśmy w stanie stale kontrolować ich położenie, dzięki czemu możemy być spokojniejsi, ponieważ ryzyko utraty sprzętu staje się znacznie mniejsze. Uniemożliwia to też wykorzystywanie maszyn przez pracowników do celów prywatnych.

Kontrolery nie zużywają ponadto wiele energii, więc nie są źródłem nowych kosztów. Jednorazowy zakup pozwala czerpać ciągłe oszczędności w naszej firmie, więc naprawdę warto pochylić się nad tym rozwiązaniem, by uczynić pracę w swojej firmie znacznie bardziej efektywną.

1
1

1 Komentarz

  1. ecodriver 29 listopada 2016 Reply

    U mnie w robocie coś takiego wprowadzili. Mnie to w sumie nie obchodzi, bo nigdy na paliwie nie oszukiwałem, ale pare osób straciło prace…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*