Co to są pożyczki pozabankowe i jak je otrzymać?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy pieniędzy na cel niecierpiący zwłoki, lecz nie jesteśmy w stanie skorzystać z własnych oszczędności, które są w tym przypadku po prostu niewystarczające. Wówczas część z nas zwraca się o pomoc do banku. Są jednak i tacy, którzy nie znajdą tam finansowego wsparcia, nie spełniając norm, jakie dana placówka nakłada na swojego kredytobiorcę. Jakie mamy wówczas opcje? Jednymi z bardziej popularnych są pożyczki pozabankowe. Poniżej wyjaśniamy, na czym one właściwie polegają oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać jak najtrafniej.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Choć pożyczki pozabankowe porównywane są nierzadko do kredytów udzielanych przez banki, stanowią one jednak odrębną kategorię produktów finansowych. Spełniają one mniej więcej te same cele, różnią się jednak podmiotem, który udziela zadłużenia. W tym przypadku nie jest to bowiem bank, a inna pozabankowa instytucja finansowa lub nawet osoba prywatna. Tego typu pożyczkę można otrzymać zatem w firmie, która zajmuje się udzielaniem podobnych kredytów, tych z kolei na naszym rynku zdecydowanie nie brakuje, mamy więc w czym wybierać.

Alternatywną opcję stanowią także pożyczki społecznościowe, które weszły na nasz rynek dobre kilka lat temu i wciąż zyskują coraz to większą popularność. Są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne, pragnące zainwestować w ten sposób posiadane przez siebie środki pieniężne i na tym zarobić.

Skąd brać pieniądze?>

Na co uważać podczas zaciągania pożyczki?

Wybierając firmę, z którą zdecydujemy się na pożyczkę pozabankową, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • kwestie finansowe, które nie skupiają się w tym przypadku jedynie na oprocentowaniu, ale i na wszelakich prowizjach i opłatach, związanych z przedłużeniem terminu spłaty itp.
  • uczciwość firmy, to, od jakiego czasu dostępna jest na rynku, czy z jej usług korzystał już być może ktoś z naszych znajomych i jak w tych przypadkach przebiegał proces kredytowania
  • przejrzenie większej ilości ofert, dzięki któremu porównać można opłaty, jakie ponieść musielibyśmy w związku zaciąganą pożyczką i wybór tej najlepszej, której spełnia nasze oczekiwania.

Co złego jest w pożyczkach?

Fala krytyki oblewa pożyczki pozabankowe przez wzgląd na wysokie prowizje, związane z opóźnieniem spłaty. Wszelkie te kwestie ujęte są jednak w podpisywanej przez nas umowie, więc czytając ją dokładnie, jesteśmy świadomi, czego możemy się w takiej sytuacji spodziewać.

Pożyczka – dla kogo?

Pożyczki pozabankowe stanowią idealną możliwość pozyskania dodatkowych środków pieniężnych przez osoby, które nie są w stanie starać się o kredyt w zwykłym banku. Zgłębiając umowy zadłużeń bankowych jak i tych oferowanych przez inne instytucje finansowe, zauważymy, że działają one właściwie na podobnej zasadzie. Porównywalne są również koszty. Jeżeli zatem nie mamy szans na pozyskanie kredytu z banku lub po prostu nie mamy na to ochoty, pomocą służą nam instytucje, oferujące pożyczki opiewające na różne kwoty. Pamiętajmy jednak, aby wybierać je z głową.

0
1

1 Komentarz

  1. Robert 23 września 2016 Reply

    Pożyczki trzeba umieć brać z głową, a większość ludzi tego nie potrafi, a potem jest płacz i zgrzytanie zębów. Ja wole się jednak od tego trzymać z dala.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*