Salony z antykami – które najpopularniejsze?

Obecnie coraz więcej osób marzy o posiadaniu w domu antyków. Jednak o wiele prościej jest zdobyć meble stylizowane na antyczne, niż antyki z certyfikatem potwierdzającym ich oryginalność. Dlatego warto sprawdzić, jakie są najpopularniejsze salony z antykami.

1. Antique Beauty w Katowicach

Salon z antykami, znany w Katowicach, to oczywiście Antique Beauty. Znajduje się on na ulicy Bocheńskiego 64a, przy jednej z głównych dróg. Jest to największy salon wystawowy w Polsce, o powierzchni 1250 m2.

Salon z antykami antique beauty

W salonie Antique Beauty można dokonać zakupu unikatowych mebli, dzieł sztuki oraz dodatków codziennego użytku, a każdy z nich posiada certyfikat potwierdzający autentyczność, w którym znajdują się m. in. informacje o przybliżonym czasie oraz miejscu powstania.

Salon z antykami Antique Beauty umożliwia również wyszukanie mebli na specjalnie życzenie klienta. Co ważne, posiada profesjonalną pracownię renowacyjną, gdzie zespołem doświadczonych pracowników kieruje konserwator zabytków.

Kupując antyki w Antique Beauty można mieć pewność, że są one sprawdzone i oryginalne.

2. Salon “Pasja” w Krakowie

Właściciele salonu “Pasja” od dziesięciu lat prowadzą swoją działalność przy ulicy Jagiellońskiej 9 w Krakowie. Ich oferta jest trochę różna od Antique Beauty, ponieważ nie posiadają w sprzedaży tak dużej ilości mebli. Za to swoim klientom proponują rzeźby, szklane oraz srebrne wyposażenie, porcelanę, obrazy, biżuterię oraz sztukę użytkową.

Istnieje u nich możliwość zakupienia antyków przez internet, wymaga to jednak indywidualnych konsultacji. Dbają o bezpieczeństwo podczas transportu, więc warto skorzystać z takiej możliwości.

3. Antik w Cedrach Wielkich

Firma Antik mieści się w Cedrach Wielkich, przy ulicy Ogrodowej 3. Posiada także sklep internetowy, gdzie zakupów można dokonywać przez całą dobę.

Oprócz dużego wyboru mebli oraz unikalnego wyposażenia wnętrz, posiadają także krosna tkackie i unikatowe, stare ozdoby świąteczne.

Antyki oraz ich cenę można sprawdzić na stronie internetowej salonu Antik.

4. Silesia Art w Katowicach

W Katowicach znajduje się jeszcze jeden salon z antykami wart uwagi – Silesia Art. Choć nie jest tak duży jak Antique Beauty, z pewnością należy go odwiedzić – położony jest przy ulicy Mikołowskiej, pod numerem 45.

Silesia Art nie tylko sprzedaje antyki, ale również skupuje unikatowe przedmioty oraz prowadzi komis. Antycznych mebli jest tu niewiele, za to można znaleźć dewocjonalia, biżuterię, porcelaną, imponującą kolekcję obrazów oraz inne dodatki.

5. Jantyk w Redzie

Ostatnią z propozycji jest salon Jantyk w miejscowości Reda. U nich można zakupić antyki oraz meble stylizowane, a doświadczeni pracownicy pomagają w aranżacji wnętrz.

Co ciekawe, tak jak w przypadku Antique Beauty, tutaj również przeprowadza się renowację mebli.


Każdy z tych salonów może zaproponować profesjonalne doradztwo w zakresie antyków. Dlatego lepiej meble oraz antyczne dodatki kupować w sprawdzonych miejscach, gdzie można mieć pewność, że otrzymuje się antyk, a nie mebel stylizowany.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*