4 zasady dzięki którym dowiesz się jak schudnąć bez ćwiczenia

Ćwiczyć nie każdy może. Wiedzą o tym bardzo dobrze osoby niepełnosprawne lub cierpiący na choroby, które nie pozwalają na nadmierny wysiłek fizyczny. Jednak każdy bez względu na to w jakim stanie zdrowotnym się znajduje chce wyglądać szczupło i zdrowo. Na szczęście schudnięcie bez pomocy ćwiczeń jest możliwe i nie stawia nikogo na przegranej pozycji.

Jak poradzić sobie bez ćwiczeń?

Schudnąć bez ćwiczeń oczywiście można. Jednak proces ten będzie o wiele dłuższy niż chudnięcie wspomagane regularnymi ćwiczeniami. Oczywiście chudnięcie bez ćwiczeń nie musi się równać drastycznym dietom i głodówkom, a jedynie o zdrowej, zbalansowanej, urozmaiconej dicie i zdrowych nawykach żywieniowych. Nie ćwicząc na utratę nadprogramowych kilogramów możemy liczyć tylko i wyłącznie stosując się do poniższych zasad.

otyłe kobiety

Dlaczego warto jeść regularnie?

Organizm człowieka jest w stanie przystosować się do wszystkiego. Potrzebuje na tylko odrobiny czasu. W związku z tym zacznijmy jeść regularnie o tych samych porach dnia i nie pomijajmy żadnych posiłków. Dzięki temu organizm zapamięta, że co jakiś czas dostarczasz mu energii, więc nie będzie magazynował jej w postaci tłuszczu na gorsze czasy. Pokarm dostarczany regularnie zużywany jest na bieżąco dzięki czemu metabolizm działa prawidłowo i nie musimy obawiać się dodatkowych kilogramów.

Zwykle jadamy 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację. Chcąc schudnąć warto podzielić ilość jedzenia zjadanego podczas tych trzech posiłków na 4 albo najlepiej 5 porcji. Dzięki temu nasz organizm będzie zużywał na bieżąco to co mu dostarczymy i nie będzie magazynował energii w postaci tłuszczu. Regularne jedzenie mniejszej ilości pożywienia wpływa też pozytywnie na prace metabolizmu.

małe posiłki

Kiedy przestać jeść?

Głównym grzechem, który popełniamy każdego dnia jest spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia każdego dnia. W ten sposób rozciągamy sobie żołądek i z każdym następnym razem potrzebujemy większej ilości jedzenia, aby go napełnić. W związku z tym tyjemy. Chcąc schudnąć nałóżmy sobie na talerz mniejszą niż zazwyczaj porcję jedzenia, jedzmy ją powoli nie oglądając telewizji, a gdy już skończymy jeść odczekajmy przynajmniej 20 minut. Dokładnie tyle czasu potrzebuje żołądek po to, aby poinformować mózg, że jest najedzony. Dodatkowo oglądając telewizję podczas jedzenia nasz mózg nie rejestruje tego, że jemy tylko to, że oglądamy film więc automatycznie jesteśmy w stanie zjeść więcej.

Czego unikać podczas diety?

Rezygnując z jedzenia węglowodanów automatycznie sprawimy, że nasz brzuch będzie wydawał się mniejszy i mniej nadęty. Żegnając się z produktami bogatymi w węglowodany na dłużej z pewnością schudniemy, gdyż to właśnie one są główna przyczyną tego, że tyjemy. Na początek oczywiście należy zrezygnować ze słodyczy, słodzenia kawy i herbaty i jedzenia białego pieczywa. Lepiej jest przyjmować cukry w naturalnej postaci czyli warto jeść więcej owoców i warzyw, a także pełnoziarniste pieczywo, jogurty, płatki owsiane i gotować z dużą ilością ziół.

żółte cukierki

Proces chudnięcia warto tez wspomagać piciem dużej ilości mineralnej wody niegazowanej, zielonej herbaty i kawy w małych ilościach. Płyny pomagają szybciej trawić naszemu żołądkowi dzięki czemu nasz metabolizm działa prawidłowo, a organizm odpowiednio nawodniony.

0
1

1 Komentarz

  1. Ewa Ch. 3 października 2016 Reply

    Odchudzanie bez ruchu? To może i realne, ale też długotrwałe. Lepiej pomyśleć o regularnych ćwiczeniach 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*