Jak grać w Pokemon Go?

Gra Pokemon Go to światowy fenomen. Od kilku miesięcy wszyscy biegają ze smartfonami w rękach w poszukiwaniu kolorowych, śmiesznych stworków. Ty też zafascynowałeś się tą grą ale kompletnie nie wiesz jak zacząć w to grać? Przeczytaj nasz przewodnik po świecie tej oryginalnej gry!

Co to jest Pokemon Go?

To gra mobilna, która korzysta z rzeczywistości rozszerzonej. Brzmi zagadkowo? Już spieszymy z wyjaśnieniem. To po prostu połączenie świata rzeczywistego z realiami gry. W grze Pokemon Go nie sterujesz swoim avatarem za pomocą konkretnie wskazanych przycisków, po prostu poruszasz się po ulicach, a GPS ustala twoją lokalizację. Dzięki temu postać, którą wybrałeś w grze się przesuwa.

Na czym polega gra Pokemon Go?

Krótko mówiąc na poruszaniu się po mieście i łapaniu Pokemonów. Po uruchomieniu gry w prawym dolnym rogu twojego telefonu pojawi się menu z ikonkami postaci. Po jego rozwinięciu dowiesz się jakie Pokemony znajdują się w twoim pobliżu. Im mniej łapek pod obrazkiem Pokemona, tym bliżej Ciebie się on znajduje. Jeśli znajdziesz się w wystarczająco bliskiej odległości od szukanego stworka twój telefon zawibruje, a ty będziesz mógł spróbować go złapać.

Jak? Klikając go palcem. Wtedy ekran się zmieni i zobaczysz Pokemona w rzeczywistości rozszerzonej. Żeby złapać Pokemona musisz rzucić w niego Pokeballem. Jak zrobić to najskuteczniej? Przytrzymując Pokeball palcem. Zobaczysz wtedy zmniejszający się okrąg. Im rozmiar będzie mniejszy tym większa szansa, że Pokemona uda się złapać.

łapanie pokemonów

Jak odwiedzać lokalizację w świecie Pokemon Go?

Gra ta różni się tym od innych gier przeznaczonych na PC czy smartfona tym, że wymaga od gracza wyjścia z domu. Oprócz łapania stworków, które znajdują się w różnych lokalizacjach nakłania uczestnika do odwiedzenia PokeStop, czyli różnych prawdziwych punktów na mapie. Wizyta w takim miejscu może przynieść bonusy, które ułatwiają rozgrywkę.

Jak zdobywać poziomy w grze?

W odróżnieniu od innych gier z serii Pokemon przejście na następny level zależy jedynie od Ciebie. Nie od wyniku walki pomiędzy twoim Pokemonem, a innym obiektem. Jak zatem przechodzi się przejść na wyższy poziom? Zdobywając punkty, które daje ci każda przeprowadzona przez Ciebie akcja (złapanie Pokemona, odwiedzenie PokeStopa itd.). W grze tej możesz również mierzyć się z innymi graczami, ale dopiero po ukończeniu 5 levelu.

szukanie pokemonów po mieście

Jak trenować Pokemony?

Zwiększyć możliwości bojowe swojego Pokemona możesz za pomocą gwiezdnego pyłu i specjalnych cukierków. Łapiąc nowego Pokemona otrzymasz od razu kilka cukierków dla danego gatunku. Pamiętaj również o tym, że niektóre Pokemony mogą ewoluować, czyli zmieniać się w większe okazy.

W tym celu zużyjesz znaczną ilość cukierków, ale zyskasz potężnego Pokemona i parę punktów doświadczenia, które bardzo przydają się na późniejszych etapach gry. Jak widzisz gra Pokemon Go jest dość skomplikowana, ale po dokładnym zapoznaniu się z jej instrukcją nie powinieneś mieć problemów ze zdobyciem wszystkich dostępnych leveli. Powodzenia!

0
1

1 Komentarz

  1. Author
    u017baba 3 stycznia 2017 Reply

    Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej gry. Jakby nie mou017cna byu0142o normalnie wyju015bu0107 na spacer, a nie u017ceby siu0119 ruszyu0107 z domu trzeba od razu u0142apau0107 jakieu015b stworki.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*