Jak pozbyć się hemoroidów domowymi sposobami?

Uporczywe swędzenie, krwawienie oraz przenikliwy ból w trakcie toalety to najczęstsze objawy hemoroidów, które są bardzo poważnym schorzeniem. Nie wolno ich lekceważyć licząc że samo przejdzie. W przypadku silnie zainfekowanych okolic intymnych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jednak w przypadku występowania jedynie objawów możemy im sami zapobiec. W poniższym artykule przedstawiamy sposoby na ich wyleczenie oraz podpowiadamy jak unikać ich w przyszłości.

Jakie są domowe sposoby na hemoroidy?

Przede wszystkim należy zmienić dotychczasową dietę oraz zdecydowanie ograniczyć siedzący tryb życia, który w znaczącym stopniu przyczynia się do powstawania hemoroidów. Podczas wypróżniania nie wskazane jest wycieranie się zwykłym papierem toaletowym. Należy używać chusteczek nawilżanych, które delikatnie oczyszczą okolice odbytu nie podrażniając ich jeszcze bardziej. W następnej kolejności należy osuszyć skórę miękkim papierem.

Papier toaletowy

Jak dbać o higienę?

Okolice intymne przemywać tylko specjalnymi płynami, zwykłe mydło nie wchodzi w grę. Oprócz tego wskazanym jest robienie klika razy dziennie, zarówno zimnych jak i ciepłych okładów. W przypadku zimnych, należy użyć w tym celu woreczków na kostki lodów, owinąć w cienki materiał, następnie przyłożyć do zainfekowanych miejsc na maksymalnie 10 minut. Natomiast w przypadku ciepłych okładów potrzebny będzie nieduży ręcznik umoczony w gorącej wodzie. Ciepły ręcznik przykładamy również przez 10 minut.

Jaką bieliznę nosić?

Należy nosić bawełnianą luźną bieliznę która nie będzie uciskać zainfekowanych miejsc. Oprócz tego wskazany jest ruch, może być to nawet zwykły spacer. Jeśli mamy pracę siedzącą, powinniśmy mimo to często wstawać ponieważ pozycja siedząca sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji intymnych.

Jak wyleczyć hemoroidy?

Innym sposobem na złagodzenie objawów hemoroidów jest tzw. nasiadówka. Polega na napełnieniu wanny ciepłą wodą, w której delikatnie moczymy okolice odbytu. Taka sesja powinna trwać nie więcej niż 15 minut i być powtarzana co najmniej 2 razy dziennie. Woda nie może być za gorąca, żeby się nie poparzyć. Taki prosty zabieg bardzo pomaga złagodzić dokuczliwe hemoroidy ponieważ ciepła woda łagodzi wszelkie podrażnienia wspomagając przepływ krwi oraz ułatwiając wypróżnianie ponieważ mięśnie odbytu w kontakcie z ciepłą wodą, ulegają rozluźnieniu.

Po zakończeniu kuracji, należy bardzo ostrożnie podnosić się z wanny. Nie możemy robić tego gwałtownie ponieważ przesiadując w ciepłej wodzie naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu i możemy dostać zawrotu głowy. Po wyjściu z wanny należy delikatnie osuszyć okolice intymne.

Co jest pomocne w leczeniu hemoroidów?

Zainfekowana skóra staje się bardzo wrażliwa na jakikolwiek dotyk. Dlatego w przypadku hemoroidów warto zainwestować w maści łagodzące podrażnioną skórę, a także czopki, które zregenerują uszkodzoną śluzówkę odbytnicy. Preparaty te należy stosować również po wyeliminowaniu hemoroidów ponieważ zapobiegną ich powstawaniu w przyszłości.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*