Kanapy dla małych powierzchni, kawalerek, jak dobrać?

Umeblowanie mieszkania o niewielkiej powierzchni zawsze jest nie lada wyzwaniem, nawet dla projektantów wnętrz. Kawalerki muszą być urządzone funkcjonalnie, w końcu mają służyć mieszkańcom zarówno w dzień, jak i w nocy. Jak więc dobrać odpowiednią kanapę do nieruchomości o małej powierzchni? Na co uważać kupując meble wypoczynkowe do kawalerki?

Meble do małych mieszkań

Wybranie odpowiednich mebli do małych mieszkań bywa kłopotliwe. Łatwo przestrzeń zastawić ogromną szafą, zamiast wybrać mniejszą komodę i zyskać na dodatkowym miejscu na inny mebel. Mieszkając w kawalerce każdy liczy się z tym, że jeden pokój musi funkcjonować zarówno jako przestrzeń do spania, jak i do wypoczywania, spędzania czasu ze znajomymi, a często nawet spożywania posiłków. Centralnym punktem nieruchomości o niewielkim metrażu są meble wypoczynkowe. Odpowiednim rozwiązaniem będzie znalezienie kanapy do kawalerki (np. w sklepie meblowym meblewersal.pl/174-kanapy), która będzie rozkładana i praktyczna zarówno w dzień, jak i w nocy.

Szara kanapa w salonie

Jak wybrać kanapę do kawalerki?

Kanapa sprawdza się w mieszkaniach o małym metrażu w 100%. Nie zajmuje dużo miejsca, jest mniejsza od narożnika i przede wszystkim – bardzo wygodna, zarówno podczas dnia, jak i nocy. Mało tego, większość rozkładanych kanap ma również wbudowany schowek, w którym można schować pościel. W kawalerce takie udogodnienie jest na wagę złota. Oprócz tego, kanapy pełnią również funkcję dekoracyjną nie tylko ze względu na kolory czy umieszczone na nich wzory, ale także poduchy, które podnoszą komfort podczas wypoczynku, ale i wpływają na aranżację salonu.

Wybierając kanapę należy zwrócić szczególną uwagę na jakość tapicerki. Będzie to mebel używany właściwie cały czas, dlatego wytrzymałość materiału jest w tym przypadku bardzo ważna. Warto też dopytać jaka gwarancja jest udzielana przy zakupie mebla i co ona obejmuje. Kanapa powinna być bowiem zakupem na lata, a nie na sezon. Z tego też względu nie ma sensu na niej oszczędzać i kupować najtańszego modelu, bo taki może się okazać mało wytrzymały na całodobowe użytkowanie.

Istotna jest także wielkość kanapy, które zależy nie tylko od wielkości kawalerki, ale i od potrzeb lokatorów. Najczęściej wybierane są rozkładane meble wypoczynkowe 2- lub 3-osobowe.

Kanapa czy narożnik?

Niektórzy specjaliści zajmujący się aranżowaniem wnętrz przekonują, że narożnik również będzie dobrym wyborem dla niewielkich mieszkań. W niektórych kawalerkach rzeczywiście można się na niego zdecydować, jednak wszystko zależy od wielkości pokoju i rozstawienia innych mebli. Narożnik z pewnością pomieści więcej gości i będzie wygodny podczas spania, jednak zajmie on zdecydowanie więcej miejsca. Dlatego jeśli mieszkamy w naprawdę małym mieszkaniu, lepszym rozwiązaniem będzie kanapa z funkcją spania, którą bez problemu można zmieścić w każdym pokoju i łatwo dopasować ją do dominującego stylu aranżacyjnego.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*