10 najładniejszych imion dla dziewczynek

Kwestia nadawania imienia dziecku jest zależna od wielu czynników takich jak gust rodziców czy panująca moda. Pewnie zastanawiasz się jak było przed laty? Otóż imiona, które jeszcze 5 lat temu uchodziły za przestarzałe teraz powracają do łask. Jakie są zatem najładniejsze imiona dla dziewczynek? Przedstawiamy 10 z nich i ich znaczenie.

1. Anna

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego, oznacza wdzięk i łaskę. Osoba obdarzona tym imieniem jest bardzo zaangażowana w sprawy rodzinne i lubi spokojne życie. Szuka dlatego na męża mężczyzny o grubym portfelu lub z widokami na przyszłość. Kobieta o imieniu Anna cechuje się błyskotliwym i chłonnym umysłem.

2. Maria

To imię również pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego radość i osobę ukochaną przez Boga. Kobieta nosząca imię Maria jest prawdziwą choleryczką, przez co trudno jest z nią czasem wytrzymać otoczeniu. Wewnątrz jest jednak czuła i kochająca, posiada bogate życie wewnętrzne. Czasem Maria bywa pewna siebie i zasadnicza. Potrafi się przeciwstawić, gdy coś nie jest nie po jej myśli, na pewno jest też kobietą, która wyraża swoje zadnie.

3. Katarzyna

Imię to ma pochodzenie greckie i oznacza czystą, dziewiczą i bez skazy. Kobieta o tym imieniu jest wspaniałą matką i oddaną żoną. Katarzyna niezwykle szybko traci zimną krew i trudno jej zachować spokój. Lubi także wydarzenia i sytuacje odnosić wprost do siebie, pragnie też akceptacji i uwagi ze strony otoczenia. Zwykle Katarzyny cieszą się szacunkiem i uznaniem wśród znajomych.

4. Małgorzata

W języku greckim Małgorzata oznacza perłę, niech jednak to nie zwiedzie: jest impulsywna i porywcza. Jest to kobieta bardzo zmienna i łatwo ją spłoszyć. Osoba o tym imieniu jest życzliwa, ale zdarza jej się gwałtownie zareagować. Ponadto Małgorzata szybko się zniechęca i ma tak zwany „słomiany zapał”. Natomiast odwagi i śmiałości Małgorzacie można wprost pozazdrościć. Jest też kobietą bardzo rodzinną.

5. Agnieszka

Podobnie jak u poprzedniczki, imię Agnieszka w języku greckim oznacza czystość i świętość. Dziewczyna o imieniu Agnieszka jest bardzo ruchliwa i aktywna. Wszystko bardzo silnie przeżywa, czasem wiele wysiłku trzeba włożyć w to, by ją uspokoić. Agnieszka często zmienia przyjaciół, choć może się poszczycić ich pokaźnym gronem. Nie jest to osoba wolna od huśtawek nastrojów, chociaż marzy o zachowaniu równowagi.

Dziewczynka z wiankiem na głowie

6. Barbara

Imię Barbara w języku greckim oznacza kogoś barbarzyńskiego, obcego. Dziewczyna, która ma na imię Barbara jest pewna siebie, ale zarazem wyważona, spokojna i szlachetna. Potrzebuje też wiele swobody w działaniu, jest uczuciowa, ale trudno jej przychodzi wybaczenie wyrządzonych krzywd. Barbara jest typem samotnika, najlepiej czującego się we własnym, wewnętrznym świecie.

7. Krystyna

Imię Krystyna w języku łacińskim oznacza osobę chrystusową. Kobieta obdarzona tym imieniem jest niezwykle drobiazgowa i bardzo dobrze zorganizowana. Ponadto ma naturę łagodną i życzliwą, jest też realistką, twardo stąpającą po ziemi. Osoba o tym imieniu lubi mieć wszystko pod kontrolą i działać zgodnie z planem.

8. Ewa

Imię Ewa z hebrajskiego oznacza wziętą od męża lub dającą życie. Ewa kieruje się rozsądkiem, ale jest przy tym pełna miłości i czułości. Kobieta o tym imieniu często poświęca się pracy charytatywnej, ceni sobie możliwość dawania radości innym. Przy tym wszystkim Ewa bywa dość skryta, często wybiera życie w samotności.

9. Elżbieta

Imię to w języku starohebrajskim oznacza, że osoba ta uznaje doskonałość Boga. Kobietę o imieniu Elżbieta cechuje powaga i majestat. Dziewczyny o tym imieniu to przeważnie indywidualistki, rzadko dzielące się swoimi przemyśleniami. W towarzystwie Ewa może wzbudzać wiele kontrowersje ze względu na swoje nietypowe sądy. Z reguły Ewa trzyma swoich przyjaciół na dystans.

10. Zofia

Imię Zofia w języku greckim oznacza mądrość. Zofia jest kobietą zaradną, pracowitą i rozsądną. Ma w sobie sporo energii do działania. Zofie często zostają przywódczyniami, lubią też zaznaczać swoją obecność w świecie. Dziewczyna o tym imieniu często jest stawiana za wzór, jest również bardzo pociągająca i zarazem subtelna.

Wymienione imiona są najładniejszymi imionami dla dziewczynek, najczęściej wybieranymi też przez rodziców. Coraz bardziej doceniamy magię polskich imion, odchodząc od zagranicznych, nieraz bardzo dziwnie brzmiących w naszych uszach.

Jeśli wkrótce będziesz rodzicem chłopca, poznaj 10 najładniejszych imion dla chłopców, które zostały przedstawione w innym artykule.

0
2

2 komentarze

  1. Author
    Mama_Ewy 1 grudnia 2016 Reply

    Według mnie najpiękniejsze imię dla dziewczynki to Ewa – dająca radość. Przesłanie tego imienia sprawia, że zastanawiam się czy nie dać go nienarodzonej jeszcze córce.

  2. Ziemowit 26 lutego 2019 Reply

    Najładniejsze żeńskie imiona to moim zdaniem Diana, Laura i Natalia. Chodzi o samo ich brzmienie, a nie o znaczenie. Ani tym bardziej o jakieś cechy charakteru, które są ludziom noszącym określone imiona przypisywane (Imię ma wpływ na osobowość człowieka? Czy wy aby jesteście poważni?).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*