10 najładniejszych imion dla chłopców

Znasz już płeć swojego dziecka, ale nadal zastanawiasz się nad imieniem? Jeśli to chłopiec mamy dla ciebie propozycje 10 najładniejszych imion dla tej płci. Przeczytaj ten artykuł i wybierz imię dla swojego maluszka.

1. Piotr

Imię to z języka z greckiego oznacza człowieka niezłomnego, jak skała. Nie ma takiej dziedziny, w której mężczyzna o tym imieniu nie byłby dobry. Piotr musi mieć jednak rygor, gdyż w przeciwnym razie zatraca się w marzeniach i oddaje wyobraźni. Cechuje go prostolinijność, szczerość i wrażliwość. Piotr chętnie udziela pomocy innym osobom, ma także zadatki na przywódcę. Czasem jednak chowa się w swojej skorupie i ucieka przed okazywanymi uczuciami.

2. Krzysztof

Imię Krzysztof z języka greckiego oznacza osobę wyznająca Chrystusa. Pasją Krzysztofa jest… po prostu życie. Mężczyzna o tym imieniu jest miły, towarzyski i otwarty na otaczający go świat. Lubi także ryzyko i przygody. Krzysztof nie ulega łatwo wpływom, ma stały charakter. Z Krzysztofem należy być absolutnie szczerym, gdyż wyczuje każdy fałsz.

3. Andrzej

W języku greckim imię Andrzej oznacza mężczyznę mężnego i odważnego. Andrzej ma bardzo bogatą osobowość, jest urodzonym zdobywcą. Jego natura jest zarazem refleksyjna i skłonna do działania. Osoba o tym imieniu ceni sobie sprawiedliwość, jest też duszą towarzystwa. Przy Andrzeju nikt na pewno nie będzie się nudził.

4. Jan

W języku hebrajskim imię Jan oznacza człowieka cieszącego się boską łaską. Jan szanuje kulturę, wolność i prawa innych ludzi. Bardzo często mężczyzna o tym imieniu wykazuje się podzielną uwagą, jest też pewny siebie. Ma to również swoje złe strony, gdyż Jan chce wszystko robić sam. W miłości jest wierny, cechuje go stałość uczuć.

5. Stanisław

Imię to pochodzi z języka starosłowiańskiego i oznacza tego, który jest sławą rodu. Mężczyzna o tym imieniu jest konsekwentny w dążeniu do celów, często także wyręcza innych ludzi. Stanisław nie znosi bezczynności, nie przejmuje się także szczegółami. Człowiek obdarzony tym imieniem ma powodzenie u płci przeciwnej, cieszy się także szacunkiem otoczenia.

Chłopiec nad jeziorem

6. Tomasz

Imię to jest pochodzenia aramejskiego, oznacza bliźniaka. Tomasz kieruje się praktycznością, jest osobą uczciwa i subtelną. Ma ponadto zdolności przywódcze, lubi często dodać swój uszczypliwy komentarz. Tomasz ma problem z otwarciem się na ludzi, nigdy nie jest w pełni swobodny. To człowiek czynu i walki.

7. Paweł

Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza człowieka małego wzrostu. Mimo humorzastego charakteru, Paweł zwykle spełnia wszystkie swoje zamierzenia. Mężczyzna o tym imieniu lubi rywalizować i wykazywać swoją wyższość. Jest jednak dobrym i oddanym przyjacielem, choć nieco szorstkim w obejściu. Dla rodziny Paweł zrobiłby wiele, nie da jednak narzucić sobie czyjejś woli.

8. Marcin

W języku łacińskim imię Marcin oznacza tego, który jest związany z bogiem Marsem. Marcin jest zamkniętym w sobie introwertykiem, bywa też nieśmiały i płochliwy. Porażki sprawiają, że zamyka się w sobie jeszcze bardziej i trudno mu potem w cokolwiek uwierzyć. Marcin lubi klarowne sytuacje, sam tez wszystko planuje i organizuje. Mężczyzna o tym imieniu ma poczucie humoru, bujną wyobraźnie i jest twórczy.

9. Michał

Imię Michał pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza człowieka podobnego do Boga. Michał surowo osądza innych ludzi i ma skłonność do zamykania się w sobie. Rzadko kiedy Michał kieruje się empatią, jest też raczej osobowością dominującą. Mężczyzna obdarzony tym imieniem praktycznie cały czas walczy z przeciwnościami losu.

10. Marek

Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza wojownika należącego do boga Marsa. Marek charakteryzuje się pracowitością i lojalnością. Człowiek o tym imieniu lubi wolność słowa i działania, często zostaje przywódcą rewolucjonistów. Marek jest mężczyzną towarzyskim, ale nie znosi z kolei porażek. Jest także dobrym obserwatorem i dzięki temu jest w stanie wiele zrozumieć. W miłości jest zrównoważony, ale ma też czasem temperament fircyka.

Coraz częściej imiona, które były modne w dawnych czasach, wracają dziś do łask. Wybór imienia dla chłopca to ważna kwestia, podobnie jak wybór wśród najładniejszych imion dla dziewczynek. Nasze sugestie na pewno pomogą wielu rodzicom podjąć decyzję.

0
2

2 komentarze

  1. Author
    przyszła_mama 1 grudnia 2016 Reply

    Chyba najbardziej podoba mi się imię Krzysztof – chciałabym by mój syn był pasjonatem życia i nie był przy tym człowiekiem wpływowym.

  2. Anka 15 września 2017 Reply

    Też i się podoba imię Krzysztof i jeszcze Marek, najładniejsze z tutaj podanych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*