6 najnowszych trendów w malowaniu ścian

Przy aranżacji wnętrz swojego mieszkania czy domu stawiamy zazwyczaj na własny gust, ale posiłkujemy się również trendami, jakie kreuje się co roku na całym świecie. Nie inaczej ma się kwestia koloru i dekoracji ścian. Wybieramy te, które wpisują się w naszą wizję urządzenia danego pomieszczenia, biorąc pod uwagę bieżące tendencje i najmodniejsze kolory danego sezonu. Jakie są zatem na czasie tym razem?

Jak wybrać kolor ściany?

Najlepsi dekoratorzy wnętrz głoszą, że obecnie na czasie jest połączenie stonowanych odcieni beżu i szarości z mocnymi barwami takimi jak fiolet czy czerwień. Wybierając delikatne kolory na większość ścian i stawiając na dekor czy też jedną ścianę w mocnej, soczystej barwie wpisujemy się zatem w najnowsze trendy malowania wnętrz, a tego typu kombinacja sprawdza się świetnie przy nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach.

Jakie kolory na ścianę?

Jakie ściany będą wyraziste?

Propozycja dla tych, którzy nie boją się mocnych, wyrazistych kolorów, ponieważ tym razem nakładamy je na wszystkie ściany. Przy tak konkretnym total looku postawić możemy na barwy takie jak czerwień, pomarańcz, zieleń, fiolet czy błękit. Ciekawą opcją jest również łączenie dwóch energetyzujących kolorów na zasadzie kontrastu. Zadbać musimy wtedy również o inne szczegóły wnętrza, aby nie przesadzić i z modnej aranżacji nie wyczarować nagle zupełnego kiczu.

Jakie kolory ścian są modne?

Jednym z modniejszych kolorów sezonu jest niewątpliwie fiolet we wszystkich swoich odcieniach. Postawić można zarówno na jeden bazowy kolor w całym pomieszczeniu, jak i połączyć go modnie ze stonowanymi beżami lub mocnymi kontrastowymi barwami. Kolor ten świetnie sprawdzi się w bardzo nowoczesnych wnętrzach, jak i stylizacjach klasycznych czy glamour.

Jakie kolory są naturalne?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak modne jest dziś bycie eko. Nie inaczej jest w tym przypadku z kolorami ścian, bo oprócz mocnych, wyrazistych barw, modne są delikatne kolory natury takie jak wszelakie brązy, beże, zielenie czy błękity. Daną barwę wybrać można do całego pomieszczenia, można je również dowolnie mieszać. Świetnie sprawdzą się w prostych, minimalistycznych stylizacjach i w połączeniu z orientalnymi kolorami.

A może klasyczna biel?

Minimalistyczna biel wiedzie prym we wnętrzach stylizowanych na modłę skandynawską. Tego typu ściany są kwintesencją prostoty, ale i oznaką śledzenia bieżących trendów. W połączeniu z równie jasnymi meblami i dodatkami stworzą piękne, optycznie powiększone i przestronne miejsce, idealne wręcz do upragnionego relaksu.

A może modne szarości?

Utrzymującym się trendem dotyczącym malowania ścian są także różne odcienie szarości. Mogą one występować samodzielnie lub w połączeniu z bielą czy mocniejszymi barwami na zasadzie kontrastu. Są znakomite do prostych, nowoczesnych aranżacji, dodają pomieszczeniu surowości, ale i charakteru. Pasuje do nich w zasadzie każda inna barwa, dlatego postawić można na dowolną kombinację, mając pewność, że każda prezentować będzie się nienagannie.

0
1

1 Komentarz

  1. Salonowy malarz 29 listopada 2016 Reply

    Mi się w sumie szarości podobają. Za to dziewczynie uwidziało się ombre, ale jak jej pokazałem jak to się robi, to w sumie sama zrezygnowała… Zagroziłem, że będzie musiała mi pomagać i to wystarczyło.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*