Ekonomiczne taśmy led, czyli LEDy mogą być jeszcze bardziej eko!

Oświetlenie LEDowe przeżywa ostatnimi czasy wielkie szaleństwo. Coraz częściej i chętniej się o nim mówi, szczególnie w kontekście oszczędności energii elektrycznej. Do czego jednak ten typ światła nadaje się najlepiej? O żarówkach LEDowych wie każdy, ale czym są taśmy LED? Gdzie taka forma najchętniej jest wykorzystywana?

Oświetlenie LED – co to jest?

Lampy LED to typ oświetlenia, opierający się na elektroluminescencji i przede wszystkim znany jest z niewielkich diod, które często są oprawiane w kształt żarówek. Mogą dawać światło w różnych kolorach od zimnego do ciepłego. Wyróżniają się na tle innych rodzajów oświetlenia tym, że jedna lampa LED potrafi dać znacznie więcej światła od przeciętnej żarówki, do tego działa zdecydowanie dłużej i przede wszystkim jest bardziej energooszczędna. Przybierają one jednak nie tylko formę znanych nam żarówek – lampy LED to także chociażby taśmy, a ekonomiczne taśmy led obejrzysz np. na stronie: www.ledovo.pl/items/143-tasmy-led-ekonomiczne.html, gdzie można bliżej się im przyjrzeć. Warto również dowiedzieć się, do czego mogą posłużyć.

Czym są taśmy LED?

Jak sama nazwa mówi są to taśmy, na których jest umocowane oświetlenie LED, czyli niewielkie diody. Jest to jedno z nowocześniejszych sposobów na dekoracyjne oświetleniem, ponieważ elastyczna taśma daje sporo możliwości związanych z aranżacją. Taśmy są wykonane z wysokiej jakości materiałów wodoszczelnych i odporne są na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, co znacząco podnosi ich atrakcyjność. Mogą one być wykonywane w różnych wersjach kolorystycznych, podstawowych ciepłobiałym, zimnobiałym, zielonym, niebieskim, czerwonym i różowym, a także można znaleźć takie w wersji RGB, która umożliwia dowolną zmianę koloru światła.

Taśmy led i ich zastosowanie

Do czego może posłużyć taśma LED?

Przede wszystkim jest ona szeroko wykorzystywana w dekoracji wnętrz, a także miejscach, gdzie nie jest możliwe zastosowanie standardowego oświetlenia. Często były wykorzystywane w sklepach, hotelach czy innych punktach, jako oświetlenie dekoracyjne i wspomagające, np. przy prezentacji witryny sklepowej, ale coraz częściej taśmy LEDowe trafiają do domów mieszkalnych, gdzie chętnie podświetlane są schody, wnęki, blaty robocze, półki i inne meble, sufity czy podłogi. Możliwości jest wiele – mogą oświetlać zazwyczaj ciemne przestrzenie i tym samym zwiększać nasze bezpieczeństwo, albo być niezwykłą dekoracją uatrakcyjniającą pomieszczenie.

Ekonomiczne taśmy LED, czyli jakie?

Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle ekonomiczny, dzięki swojej energooszczędności. Taśmy LED mogą świecić się bardzo długo, jednocześnie nie pożerając przy tym zbyt wiele prądu, co na przykład przy całonocnym podświetlaniu stopni schodów jest bardzo korzystną inwestycją. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spokojnie z nich korzystać bez obawy o pobór prądu, a do tego standard naszego życia oraz w wielu przypadkach bezpieczeństwo znacząco się podnosi. Wybór odpowiedniej taśmy LED, dostosowanej do naszych potrzeb (czyli kolor, zagęszczenie diod, długość, klasa szczelności, rodzaju diod) może być ciekawym urozmaiceniem naszych domów i mieszkań.

0
1

1 Komentarz

  1. ekosaver 29 listopada 2016 Reply

    ja wszędzie w domu mam ledy. Może na początek jest to spory wydatek, ale od dwóch lat jeszcze ani razu nie musiałem wymieniać żarówek. A świetlówek to w tym czasie by już wiele poszło…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*