Jak dbać o cerę dojrzałą? Najpopularniejsze zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Z wiekiem nasza skóra traci na elastyczności i zaczyna w niej brakować wielu kluczowych składników odżywczych. Dlatego tak istotne jest zastosowanie odpowiednich zabiegów, także w gabinetach kosmetycznych, by uzupełnić braki i nadać twarzy bardziej rześkiego i młodszego wyglądu. Które z nich są najpopularniejsze?

Czym charakteryzuje się cera dojrzała?

Pierwsze zmarszczki oraz powolną utratę jędrności zauważamy już po przekroczeniu 30 roku życia, a im jesteśmy starsze, tym oznaki starzenia są coraz mocniej widoczne. Dzieje się tak, ponieważ w skórze zaczyna brakować tak kluczowych składników jak kolagen czy elastyna, jak również zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego. Takie uwarunkowania jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, środki chemiczne czy niewłaściwa pielęgnacja cery, także wpływają na jej wygląd. Skórze zaczyna brakować wody, traci na elastyczności i zmniejsza się wchłanialność składników odżywczych.

Pomóc może w tym zastosowanie zabiegów kosmetycznych, których zadaniem jest zahamowanie starzenia się skóry i poprawienia jej wyglądu. Wśród popularnych zabiegów odmładzających dostępnych w gabinetach kosmetycznych, najczęściej wymienia się lifting, mezoterapię, mikrodermabrazję, fotoodmładzanie czy peeling chemiczny. Rzecz jasna gabinety oferują znacznie bogatszą ofertę, która często zahacza o medycynę estetyczną.

Na czym polega lifting cery dojrzałej?

To jeden z najpopularniejszych zabiegów wybieranych przez kobiety. Mamy tutaj do wyboru między innymi lifting wolumetryczny twarzy czy możliwość zastosowania nici liftingujących. Są to zabiegi mało inwazyjne i polegają na tym, że lekarz wstrzykuje tuż pod skórę wypełniacz – zazwyczaj jest to albo kwas hialuronowy, albo kwas polimlekowy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i dzięki niemu można wygładzić zmarszczki oraz bruzdy, ujędrnić skórę czy podnieść policzki. Nici liftingującą są jeszcze mniej inwazyjne, a widoczność zmian zależy od nas – sam efekt z kolei utrzymuje się około roku.

Zadbana kobieta

Mezoterapia – co to jest?

Do wyboru mamy dwa rodzaje mezoterapii – igłową, bardziej inwazyjną oraz bezigłową będącą zabiegiem nieinwazyjnym. Mezoterapia igłowa polega na tym, że wstrzykiwane są tuż pod skórę substancje chemiczne, których zadaniem jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj są to substancje odżywcze i można ją zastosować nie tylko na twarzy, ale i dekolcie, szyi oraz innych partiach ciała. Likwiduje zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry, a także ją nawilża.

W przypadku mezoterapii bezigłowej, zamiast zastrzyków stosuje się fale elektryczne, które reagują z komórkami, wprowadzając w ten sposób substancje odżywcze. Stosowanie impulsów elektrycznych pobudza przepuszczalność i wchłanialność skóry. Czasami do zabiegu wykorzystuje się także ultradźwięki. Zabieg ten jest bezpieczny i w pełni nieinwazyjny.

Mikrodermabrazja – czy warto dla cery dojrzałej?

Mikrodermabrazja to zabieg mający na celu złuszczenie starego naskórka twarzy, dzięki czemu skóra staje się bardziej odświeżona i gładka. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie z głowicą złuszczającą. W ten sposób oczyszcza się twarz oraz zwiększa wchłanialność substancji odżywczych przez skórę. To bardzo łagodny, bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który poleca się osobom z problemami z trądzikiem, a także kobietom z cerą starzejącą.

Co to jest fotoodmładzanie twarzy?

Fotoodmładzanie to kolejny ciekawy i popularny zabieg dla odmłodzenia skóry twarzy. Wykorzystuje się do tego specjalną lampę o pulsującym świetle, której zadaniem jest odwrócenie procesów starzenia, przez zamknięcie rozszerzonych porów, likwidację zmarszczek oraz widocznych przebarwień. Pomaga także w stymulacji naturalnych procesów skóry, dzięki czemu pobudza się ją do produkcji nowych włókien, których z wiekiem jest coraz mniej. Efekt jest niemal natychmiastowy i utrzymuje się nawet kilka lat. To bezpieczny i nieinwazyjny zabieg.

Peeling chemiczny twarzy – jak działa?

Z popularnych zabiegów kosmetycznych warto także wymienić peeling chemiczny, który także zalicza się do rozwiązań nieinwazyjnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji, możliwe jest usunięcie obumarłego naskórka i odświeżenie skóry, nadając jej młodszy wygląd. Wykorzystuje się do tego najczęściej różnego rodzaju kwasy: hialuronowe, migdałowe czy takie z koenzymem Q10. Zastosowanie odpowiednich preparatów sprawia, że uzyskuje się efekt liftingujący – skóra staje się wygładzona, sprężysta, napięta, pory i ujścia łojowe zostają oczyszczone.

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*