Jak odmłodzić twarz? Plastyka powiek jako sposób na odmłodzenie twarzy!

Mimo, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że to nieuniknione, że z roku na rok nasza skóra traci wiotkość i zaczyna się starzeć, staramy się walczyć z tym zjawiskiem. Kremy i esencje nie są w stanie wiele zdziałać. Znacznie lepszym sposobem są zabiegi, takie jak np. plastyka powiek. Podpowiadamy, jak odmłodzić twarz, a także – czym jest owy zabieg i jak się do niego przygotować.

oczy kobiety

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek, inaczej zwana blepharoplastyką, jest jednym z zabiegów chirurgii plastycznej. Polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz przepuklin tłuszczowych znajdujących się w okolicach oczu. Co daje? Otóż plastyka powiek odmładza twarz, przyznają polscy chirurdzy (przykład: drolender.pl/zabiegi/plastyka-powiek). Wszystko dzięki usunięciu zbędnej skóry na górnej powiece, a także na dolnej, gdzie dodatkowo chirurg wycina tłuszczyk, np. z worków pod oczami. Dzięki temu oczy stają się bardziej widoczne, a spojrzenie – wyrazistsze. Ma to również ogromny wpływ na wygląd ogólny całej twarzy.

Wskazania do przeprowadzenia blepharoplastyki

Okazuje się, że wskazaniem do wykonania plastyki powiek jest nie tylko chęć odmłodzenia twarzy i poprawa wyglądu, ale również:

  • Ptoza – choroba, która objawia się opadaniem górnej powieki. Może opadać częściowo lub całkowicie, niestety utrudniając prawidłowe widzenie;
  • Przepukliny tłuszczowe, zwane powszechnie workami pod oczami;
  • Nadmiar skóry (dermatochalasis);
  • Silne rozbudowana część mięśnia okrężnego oka.

Przeciwwskazania do poddania się zabiegowi plastyki powiek

Oczywiście istnieje również szereg przeciwwskazań, które mogą wykluczyć u danej osoby przeprowadzenie zabiegu blepharoplastyki. Są to skazy naczyniowe u pacjenta, ciąża, problemy z krzepliwością krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca, a także ropna infekcja skóry, czy śluzówki.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek?

Najczęściej zabieg wykonywany jest w znieczuleniu krótkotrwałym dożylnym lub miejscowym. Podczas blepharoplastyki powieki górnej, chirurg prowadzi cięcie w fałdzie, usuwa zbędną skórę i nadmiar tłuszczyku, często redukuje jego ilość, która się uwypukla. Blizna znajduje się w fałdzie powiekowej, a więc jest kompletnie niewidoczna, gdy ma się otwarte oczy. Z czasem mocno blednie i jest nie do zobaczenia. Jeśli chodzi o plastykę dolnej powieki, to cięcie prowadzone jest pod rzęsami. Chirurg wycina odrobinę skóry, modeluje lub wycina tłuszczyk oczodołowy, a czasem także koryguje ułożenie mięśnia okrężnego oka. Warto wiedzieć, że podczas blepharplastyki można poddać się i innym zabiegom, np. liftingowi twarzy.

Po operacji powiek oczu

Rekonwalescencja nie jest ani długotrwała, ani uciążliwa. Z reguły nie wymaga brania leków. Można oczywiście sięgnąć po środki przeciwbólowe. Należy przykładać na powiekę chłodne kompresy. Zasinienia i obrzmienia utrzymują się do 14 dni. Warto na ten czas zminimalizować aktywność fizyczną, gdyż podnosi ciśnienie krwi. Należy spać z uniesioną głową. Szwy ściągane są do tygodnia po operacji.

0
2

2 komentarze

  1. Korrie 1 września 2017 Reply

    Może coś w tym jest, mimo wszytko po oczach bardzo łatwo można uchwycić wiek.

  2. Janusz 25 lutego 2019 Reply

    I pomyśleć, że są osoby, które narzekają, że wyglądają za młodo.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*