Jak zapomnieć o facecie po zerwaniu?

Związki damsko-męskie stanowią podstawę dla naszego społeczeństwa, ale jednocześnie bywają różnie bardzo skomplikowane, czasem burzliwe, nieprzyjemne i wiążą się z bardzie wieloma niemiłymi sytuacjami, aż ostatecznie kończą się zerwaniem. Miłość rządzi się jednak swoimi prawami i często zdarza się, że ciężko jest nam zapomnieć o tej jedynej osobie, z którą jednak nie będzie nam już dane być. Jak sobie z tym radzić?

Gdy smutek ściska ci serce

Rozstałyśmy się z mężczyzną, którego kochałyśmy i był dla nas wszystkim. Niezależnie od powodu i tego, kto zerwał, wiąże się to z bólem i cierpieniem. Trzeba to z siebie uwolnić, dać upust emocjom, nie gnieździć ich w sobie, ponieważ w niczemu to nie pomoże. Gdy chce ci się płakać, to powinnaś to zrobić – płacz jest jedną z podstawowych form oczyszczenia. Pozwól sobie na okazanie smutku.

Staraj się o nim nie myśleć

To trudne, ale zdecydowanie trzeba to zrobić. Jeżeli w naszej głowie facet będzie miał wciąż pierwsze miejsce, to z pewnością dojście do siebie będzie trudne, a on sam nawet nie będzie musiał nas osobiście zadręczać – same to zrobimy i to bardzo skuteczne. Trzeba przerzucić swoje myśli na coś innego.

Uszkodzone serce

Zajmij się czymś

Najłatwiej będzie jeżeli znajdziemy sobie jakieś hobby czy zajęcie, które pochłonie nas i fizycznie i psychicznie. Nie powinno się siedzieć w domu, najlepiej jest wyjść, spotkać się ze znajomymi, rodziną, pójść na spacer, zabawić się. Dzięki temu nasze myśli będą zajęte bieżącymi sprawami, a nie tym by myśleć o byłym.

Pozbądź się go ze swojego otoczenia

Chodzi przede wszystkim o to, by pozbyć się tego wszystkiego, co się z nim kojarzy, jak na przykład prezenty, ale nie tylko. Zdecydowanie powinno się również skasować jego numer, adresy i wszystkie inne źródła komunikacji, żeby nie kusiły, a wystarczy chwila słabości, żeby popełnić ten nieprzyjemny błąd, który przyniesie nam tylko jeszcze więcej bólu i cierpienia. Unikaj również jakichkolwiek kontaktów z nim.

Otwórz się na zmiany

Rozstanie z facetem nie powinno być czymś, co zatrzyma nas w miejscu, to wręcz okazja do tego, żeby zacząć nowe rzeczy, coś zmienić w sobie. Może dobrze byłoby pomyśleć o nowej stylizacji albo fryzurze? Zacząć wreszcie ćwiczyć i uczyć się nowych rzeczy. Życie daje nam naprawdę wiele możliwości, trzeba się tylko na nie otworzyć.

Kobieta szykująca się przed lustrem

Wyjdź do ludzi

Utrata jednego człowieka nie zamyka możliwości poznawania nowych ludzi. Znajomi i rodzina to jedno, ale warto też pomyśleć o wypadach do klubów czy spotkaniach z innymi ludźmi na przykład takimi, którzy realizują te same pasje i zainteresowania, co ty. Otwórz się na ludzie i otwórz się na nową miłość.

Zadbaj o siebie

Będąc w związku starałaś się jak mogłaś, by wyglądać dobrze dla swojego faceta, ale jego brak wcale nie jest zezwoleniem na to, by przestać o siebie dbać. Nie daj się zwyciężyć, pokaż, że pomimo straty idziesz dalej przez życie i potrafisz fascynować swoim wyglądem i pewnością siebie, a niechlujny wygląd i objadanie się słodyczami z pewnością nie wyjdzie ci na dobre.

1
5

5 komentarzy

 1. Carmelove_love 23 września 2016 Reply

  Ja jestem zdania, że jeśli chcemy zapomnieć o byłym partnerze i nie zwariować po rozstaniu to trzeba sobie na maksa zapełnić swój czas, aby odciągnąć od siebie wszystkie myśli z tym związane.

 2. Author
  esyfloresy 23 września 2016 Reply

  Trzeba iść dalej do przodu, a nie rozpamiętywać wszystko, bo inaczej prędzej czy później nas to będzie niszczyło, a po co? Najlepiej jest się po protu czymś zająć i pokazać światu, że jest się gotowym na nowe,

 3. miłostka drobnostka 26 września 2016 Reply

  Najgorsze co można zrobić po rozstaniu to popaść w marazm i depresję. Wyjście ze znajomymi, kupienie sobie fajnych ciuchów powinno trochę poprawić nastrój. A już najlepszym remedium na takie „rozstaniowe smutki” jest znalezienie sobie pasji lub zajęcia.

 4. True Love 3 października 2016 Reply

  Podobno na zranione serce najlepsza jest nowa miłość. Tak przynajmniej kiedyś w Bravo Girll czytałam 😀

 5. Niezależna 5 października 2016 Reply

  Zgadzam się z Wami. Często jest tak, że po bolesnym rozstaniu kobieta rozkwita, bo jeśli chce sobie dobrze poradzić z emocjami, to powinna sobie zajmować czas i myśli. Dzięki temu się zaczyna rozwijać w wielu dziedzinach, uczy się nowych rzeczy i pracuje intensywniej. To może wręcz wyjść nam na dobre.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*