Jaka powinna być sukienka do pracy?

Szukając odpowiednich ubrań do pracy warto zapoznać się z tym, czy obowiązuje w niej ściśle określony dress code, który by nakazywał, jak należy się ubierać. Jeśli jest to jasno określone to problem z głowy, gorzej jeśli w biurze panuje pełna dowolność i nie wiadomo na ile można sobie pozwolić. Jaka więc powinna być sukienka do pracy?

Sukienka do pracy – jaki fason?

Jest kilka fasonów, które świetnie nadają się do pracy. Wśród nich są kreacje ołówkowe, koszulowe, trapezowe i kopertowe. Sprawdzą się także klasyczne princeski, które są chętnie wybierane głównie jesienią i zimą. Większość tych fasonów sukienek do pracy znaleźć można w sklepach z odzieżą dla kobiet, np. modbis.pl/pol_m_Suknie-i-sukienki-damskie_Sukienki-do-pracy-154.html. Wśród modeli dostępne są różne wersje kolorystyczne i rozmiarowe eleganckich kreacji do biura.

Kobieta w różowej sukience

Sukienki do pracy – jaki materiał?

Podczas wyboru odpowiedniej sukienki do pracy bardzo ważny jest materiał, w którego została ona uszyta. Najlepsze są naturalne tkaniny i dzianiny, czyli takie, które przepuszczają powietrze. Mogą to też być włókna chemiczne roślinne. Najczęściej wybierane są sukienki z bawełny, wiskozy i satyny. Można też zdecydować się na tkaninę, która zawiera w sobie domieszkę sztucznych włókien, przez to sukienka będzie bardziej elastyczna i mniej podatna na zgniecenia. Chętnie noszone są także kreacje z wełny (w tym dżersejowej) i niebłyszczącego jedwabiu.

Kolorystyka sukienek do pracy

Kolory sukienek do pracy są bardzo ważne. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po kreacje granatowe, grafitowe i szare. Są one wskazane, gdy w pracy obowiązuje dress code business formal. Na więcej można sobie pozwolić, gdy sukienka ma się wpisywać w business casual. Wtedy strój może być beżowy lub brązowy. Najważniejsze, by wybierać barwy stonowane. Na większy luz można liczyć w stylu smart casual, wtedy można sięgnąć nawet po sukienki zielone czy bordowe. Istotne jest, by nie rzucały się one zbytnio w oczy. A co z czernią? Kolor ten uznawany jest za zbyt poważny. Klasyczną małą czarną można jednak założyć, ale obowiązkowo z żakietem lub marynarką.

Sukienki do pracy – dekolty i długość

Sukienki do pracy nie mogą być oczywiście zbyt krótkie, co nie oznacza, że idealne będą te do kostek. Przyjmuje się, że najlepsze będą to, które kończą się tuż przed kolanem. Taka długość zapewni komfort podczas przyjmowania pozycji siedzącej na spotkaniu biznesowym. Jeżeli natomiast chodzi o dekolty, nie mogą być one zbyt głębokie. Na większe wycięcia można pozwolić sobie jedynie wieczorem. W sukienkach do pracy warto zadbać o to, by dekolty były raczej zabudowane. Dobrze widziany będzie dekolt mały i zaokrąglony w łódkę. Sprawdzi się też karo. Według znawców dress codu, przyjmuje się, że dekolt w takich kreacjach może mieć do 7 cm i powinno się to liczyć od wysokości jabłka Adama. Takie wycięcie będzie bezpieczne w każdym stylu, zarówno business casual, jak i smart casual.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*