Start Biznes Posadzki żywiczne, gdzie najlepiej sprawdzają się posadzki z żywicy?

Posadzki żywiczne, gdzie najlepiej sprawdzają się posadzki z żywicy?

autor Karina Malinowska
0 komentarz
Hala produkcyjna

Posadzki żywiczne są dobrym wyborem dla hal przemysłowych, garaży i parkingów. Coraz częściej jednak kladzie się je w pomieszczeniach mieszkalnych. Dobrze zatem przeczytać, co je wyróżnia, czym się charakteryzują i gdzie sprawdzą się najlepiej.

Jakie są zalety posadzki z żywicy?

Posadzka z żywicy jest niezwykle trwała i odporna na zabrudzenia i zarysowania. Do położenia takiej podłogi wykorzystuje się polimer zwany żywicą epoksydową, dodawany też do farb i różnego rodzaju klejów (podłoga ta musi jednak zostać polakierowana) lub żywicę poliuretanową, która z kolei jest bardziej odporna i łatwo przystosowuje się do wielu rodzajów podłoża. Długotrwały jest natomiast sam proces kładzenia posadzki żywicznej, co zostało dokładnie opisane na stronie zarembaposadzki.pl/posadzki/posadzki-zywiczne. Przede wszystkim podłoga z żywicy sprawdzi się tylko na idealnie gładkim i poziomym podkładzie betonowym – podłoże musi być zeszlifowane i umyte. Następnie wylewkę także szlifuje się i oczyszcza. Podłoga z żywicy jest bardzo łatwa w utrzymaniu – nie brudzi się, posiada wysoki połysk, a dodatkowo na jej korzyść przemawia fakt, że nie posiada ona łączeń.

Hala przemysłowa

Posadzki z żywicy w halach przemysłowych, garażach, warsztatach

Posadzka żywiczna jest niesamowicie trwała, odporna na ścieranie i na wszelkiego rodzaju chemikalia. Taka podłoga nie odpryskuje pod wpływem uderzenia, wygląda też zawsze schludnie, jakby dopiero co została położona. Przez swoją strukturę posadzka żywiczna maskuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości betonu – pęknięcia, zarysowania, zabrudzenia. Nie dziwi zatem fakt, że najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle mechanicznym – jako podłoga w warsztatach, halach przemysłowych, garażach i na parkingach. Posadzce żywicznej nie jest w stanie zaszkodzić ani niska ani wysoka temperatura. Bardzo ważny jest fakt, że podłoga z żywicy może mieć różny stopień antypoślizgowości. Te najbardziej gładkie sprawdzają się w pomieszczeniach socjalnych i biurowych, a z kolei te najbardziej antypoślizgowe kładzie się w garażach i halach przemysłowych.

Posadzki z żywicy w mieszkaniach i domach

Coraz częściej posadzka żywiczna kładziona jest w mieszkaniach i domach. Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które chcą uzyskać niesamowite efekty takie jak trójwymiarowość, efekt piasku lub chodzenia po wodzie. Posadzka z żywicy doskonale przykryje starą podłogę z drewna, które popękało – taka wylewka utrwali je i nada połysk. Mylą się ci, którzy sądzą, że posadzka żywiczna sprawdzi się tylko w bardzo nowoczesnych wnętrzach – można ją wkomponować w każdy styl, zarówno industrialny jak i klasyczny. Co jeszcze wyróżnia podłogę z żywicy? Otóż nie trzeba jej usuwać kiedy już się znudzi, jest ona doskonałym podłożem do układania płytek lub klepki.

Białe wnętrze

Kiedy warto zdecydować się na posadzkę z żywicy?

Posadzki z żywicy na pewno sprawdzą się w pomieszczeniach, z których dużo się korzysta. Warto dlatego zastanowić się nad takim rozwiązaniem w salonie, kuchni, łazience, tarasie, przedpokoju. Ponadto podłoga z żywicy daje gwarancję wytrzymałości – kafelki łatwo jest uszkodzić, natomiast takiemu podłożu nic nie grozi.

Dobrze jest pomyśleć o posadzce z żywicy kiedy w domu są alergicy. Dywany, wykładziny i chodniki to siedliska szkodliwych roztoczy. W przypadku podłogi z żywicy alergicy mogą odetchnąć z ulgą – podłoże takie jest całkowicie bezpieczne, a czyszczenie nie wpływa na zmianę jego estetyki.

podobne artykuły

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET