Najlepsze miejsca na plener ślubny

Ślub, to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Powinniśmy zatem zadbać o to, aby wspomnienia z nim związane nie zostały jedynie w pamięci. Kluczem do sukcesu jest dobry fotograf, który uchwyci piękno chwili i uwieczni na zdjęciach emocje nowożeńców. Jednakże tak samo jak fotograf ważny jest pomysł na miejsce, w którym odbędzie się sesja ślubna.

Jak wybrać miejsce na sesję ślubną?

Aby zorganizować wspaniały plener ślubny najlepiej zaaranżować go tydzień po uroczystości, aby fotograf i młoda para nie musieli ograniczać się co do czasu i miejsca zaplanowanej sesji. Dobre miejsce na plener powinno przede wszystkim odpowiadać preferencjom pary młodej.

Niech będzie związane z ich wspólnym hobby, ulubioną książką, gustem muzycznym czy też miejscem do którego oboje mają sentyment. Co jeśli para młoda nie ma pomysłu lub nie potrafi zdecydować się na miejsce sesji ślubnej? Oto kilka podpowiedzi!

Zamek – dobry pomysł na plener?

Na miejsce sesji ślubnej często wybiera się obiekty klasyczne czyli zamki, pałace i dworki. Są to piękne, pełne klasy i elegancji miejsca, które idealnie wpisują się klimat uroczystości zaślubin. Często sami fotografowie zachęcają do pleneru ślubnego w takim właśnie otoczeniu, gdyż efekty pracy z sesji wyglądają naprawdę wzniośle i monumentalnie. W naszym kraju miejsc do tego typu pleneru jest naprawdę dużo.

Pary młode najczęściej wybierają zamek w Czernej, zamek Moszna, Czocha czy Zamek Głuchowski. Bardzo popularny jest też pałac w Pławniowicach czy pałac w Jabłonnie. Obiektów tego typu jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

ślubne zdjęcia z pałacem w tle

Sesja ślubna przy udziale natury?

Wdzięcznym i jakże romantycznym tematem pleneru ślubnego są zdjęcia zrobione na łonie natury lub w towarzystwie zwierząt. Wspaniale sprawdzają się zdjęcia zrobione nad zbiornikami wodnymi, na plaży, łące czy w górach. Coraz częściej pojawiają się też zdjęcia par młodych, które pozują ze zwierzętami. W tematykę ślubną wpisują się tu przede wszystkim konie.

Ciekawym lecz wymagającym eksperymentem jest połączenie obu elementów. Zdjęcia pary młodej pędzącej na koniach przez plażę na tle zachodzącego słońca będą zapierały dech w piersiach. Bardzo popularne są też plenery ślubne wykonywanie za granicą przy okazji podróży poślubnej do ciepłych krajów.

ślub na plaży

A może nowoczesne sesje ślubne?

Od niedawna można zaobserwować nowy trend w fotografii ślubnej – a mianowicie zdjęcia w klimacie industrialnym, dalekim od romantyzmu i delikatności, z którą kojarzy się powszechnie plener ślubny. Coraz częściej fotografowie kontrastują miłość pary młodej z surowymi murami opuszczonych i zdewastowanych fabryk, kopalni, hut czy zamków. Ma być to symbolem siły i poświęcenia na jakie decyduje się dwoje ludzi zawierając związek małżeński.

Do takich plenerów doskonały będzie Dolny i Górny Śląsk, które obfitują w tego typu obiekty. Popularnymi miejscami są obiekty takie jak Cementownia Grodziec w Będzinie, Elektrownia pompowo-szczytowa w Kotlinie Kłodzkiej czy też opuszczony kurort wypoczynkowy Kozubnik koło Bielsko-Białej.

Pomysł na sesję ślubną z humorem

Te dwa czynniki zdobywają co roku nowe rzesze fanów. Pary młode coraz częściej chcą, aby ich zdjęcia z sesji ślubnej miały charakter humorystyczny. W związku z tym na sesjach ślubnych nowożeńcy szaleją na placach zabaw, lotniskach, torach gokartowych, skaczą z bungee czy nurkują z delfinami. Taki plener ślubny na pewno pozostanie na długo w ich pamięci ale także swoją nietypowością zaskoczy rodzinę i przyjaciół.

Tak naprawdę każde miejsce na plener ślubny jest dobre. Podstawą jest dobre nastawienie, swoboda, pomysłowość i współpraca między parą młodą a fotografem. Ważne by czerpać przyjemność z sesji tak, żeby było to widoczne na zdjęciach.

0
2

2 komentarze

  1. Ilona 23 września 2016 Reply

    Zawsze podobały mi się sesje w plenerze. Sama bym się zdecydowała chyba na dworek albo zamek. Choć przez chwilę mogłabym się poczuć jak księżniczka

  2. Max 25 września 2016 Reply

    Nie wiem co tym sądzić, ale chyba nie ma znaczenia jaki plener. Liczy się fotograf i jego sprzęt. Różnica taka, że plener jest darmo, a za muzea czy dworki trzeba sporo zapłacić.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*