Torebki damskie – listonoszki, kuferki czy kopertówki?

Torebki – nieodłączny dodatek do każdej kobiecej kreacji. Żadna kobieta nie wyjdzie z domu bez swojej torebki z całym mnóstwem mniej lub bardziej potrzebnych drobiazgów. Podobnie jak w przypadku ubrań i tu także moda ma dość istotne zdanie, a to jaką torebkę wybierzemy jest często związane również z tym, na jaką okazje jest nam potrzebna. Co więc wybrać i na co zwracać uwagę? Jakie są najmodniejsze rodzaje damskich torebek?

Jakie są rodzaje torebek damskich?

Niejeden mężczyzna mógłby dostać zawrotów głowy, gdyby zaczęło mu się wymieniać z nazw kolejne rodzaje torebek, ale prawda jest taka, że każda z nich może spełniać nieco inne zadanie, tak więc taki podział jest niemalże niezbędny. Zdecydowanie torebki damskie dzielimy na kopertówki, kuferki, listonoszki, zakupowe i plażowe (www.domodi.pl), a także kilka innych, których jednak nie będziemy tu wymieniać, bo lista mogłaby być zbyt długa. Odpowiedni dobór torebki jest szalenie ważny, bo dzięki temu nasze kreacje będą w pełni dopasowane, a my same będziemy wyglądać stylowo i modnie.

Torebki kopertówki

Jest to specyficzny model torebki, który wyróżnia się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami i swoim wyglądem zewnętrznym przypomina właśnie kopertę. Jej cechą charakterystyczną jest to, że nie posiada żadnego paska i noszona jest bezpośrednio w ręce, choć niektórzy producenci umożliwiają dołączenie odpowiedniego uchwytu. Idealnie nadaje się na przechowywanie kilku drobnych rzeczy, jak szminka klucze czy dokumenty. Jest to torebka wizytowa czy też wieczorowa i zazwyczaj wybiera się ją na szczególne okazje, imprezy czy uroczystości.

Różowa torebka kopertówka

Torebka typu kuferek

Ten typ torebki często nazywany jest również torbą doktorką, z powodu jej kształtu przypominającym torby noszone kiedyś przez lekarzy, których trzymali niezbędne narzędzia swojej pracy. Jest ona uznawana za torebkę elegancką i bardzo klasyczną, przez niektórych uznawana nawet za konserwatywną i z pewnością właśnie do takich kobiet będzie pasowała. Charakteryzuje się sztywnym wykonaniem, dzięki czemu nie musimy się martwić, że coś się w niej pogniecie czy zniszczy.

Torebka kuferek

Torebki listonoszki

Inna nazwa tej torebki to messengerka. Można powiedzieć, że jest to jeden z typów torebek bardziej luźnych dostosowany do codziennych wyjść czy to na miasto, czy do pracy. Są one zazwyczaj dosyć duże i pojemne, dzięki czemu można w nie pakować i przenosić wiele ważnych rzeczy i urządzeń. Nosi się ją przewieszoną przez ramię tak, by opierała się o biodro, co pozwala nam na większą wygodę. Często są zbliżone wyglądem do aktówek i mają różne rozmiary.

Torebka listonoszka

Torebki zakupowe

Inną nazwą tego typu torebki to „shopperka” czy też „shopper bag”. Charakteryzuje się ona przede wszystkim tym, że jest uznawana za torebkę przeznaczoną do użytku codziennego, w tym także jako torba zakupowa, do której pakujemy wszystko. Jest zazwyczaj dosyć pojemne i wykonana z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu jest w stanie unieść naprawdę wiele rzeczy. Z pewnością jest to bardzo przydatny, jednocześnie nieformalny typ torebki.

Czarna torebką shopperka

Torebki plażowe

Jak sama nazwa wskazuje ten typ torebek przeznaczony jest do wyjścia na plażę czy inne letnie wypady, które nie wymagają eleganckich rozwiązań. Najczęściej są robione z płóciennych materiałów, ale mogą też być wersje skórzane. Ich najważniejszą cechą jest przede wszystkim pakowność oraz solidność wykonania, by była ona w stanie nie tylko pomieścić wszystkie wrzucone do niej rzeczy, ale i je utrzymać. Jest to bardzo nieformalna torebka na co dzień.

Torebka plażowa

Wybór torebek jest więc dosyć spory i jest w czym wybierać. Każda kobieta jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Lista torebek, ich rodzaje oraz przeznaczenie sprawia, że niezależnie od okazji, każda z tych torebek jest w stanie sprawić się doskonale w swojej roli.

1
4

4 komentarze

 1. Author
  Mika 23 września 2016 Reply

  U mnie najlepiej sprawdzają się listonoszki, bo są jak dla mnie zdecydowanie najwygodniejsze. Za każdym razem jak przychodzi do kupna nowej torebki, zawsze wybieram właśnie takie.

 2. Weronika 3 października 2016 Reply

  Ja lubię listonoszki. Wyglądają elegancko i sporo się w nich mieści. Przynajmniej w tych z Kazara.

 3. Hester P. 5 października 2016 Reply

  Najbardziej lubię kuferki, tylko takie, które mają dłuższy pasek i można je założyć na ramię. Podoba mi się ich kształt i są pakowne. Nie przepadam za tymi, które trzeba nosić w ręce lub przewieszać je w łokciu. Przeszkadzają mi i zajmują rękę.

 4. torebkoholiczka 6 października 2016 Reply

  Ja noszę tylko duże torebki, shopperki. Mam też kopertówki, listonoszki i kuferki, ale je wybieram rzadziej. Tylko wtedy, gdy nie muszę ze sobą wziąć tak wielu rzeczy. Plażową torbę kupiłam za grosze w Netto i się sprawdziła podczas tegorocznych wakacji. W zeszłym roku miałam słomianą – ale długo nie wytrzymała.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*