Ultrabook – co to jest, jakie są zalety ultrabooków?

Każdego dnia na świecie pojawia się jeszcze lżejszy i jeszcze szybszy komputer. Ciężko nadążyć za tym, co producenci mają nam do zaoferowania. Z całą pewnością jednak patrzymy już z lekkim przymrużeniem oka na laptopy, które ważą kilka kilogramów i nigdzie się nie mieszczą. Osoby, które chcą podróżować ze swoim komputerem na pewno pokochają ultrabooki. Są smukłe, szybkie…i piękne.

1. Ultrabook – laptop lekki jak piórko

To oczywiste, że to, co najbardziej zwraca uwagę w pierwszej kolejności to waga i gabaryty ultrabooków. Pamiętacie jeszcze 5 kilogramowy balast, kiedy musieliście przynieść starego laptopa do szkoły lub pracy. Teraz można o tym zapomnieć. Ultrabooki ważą w niektórych przypadkach nawet mniej niż kilogram. Są często tak cienkie, że przypominają teczkę z dokumentami.

Oczywiście niska waga i dobre parametry okupione są również wyższą ceną. Ultrabooki porównać możesz w serwisie www.zadowolenie.pl, by znaleźć coś w swojej półce cenowej. Na pewno warto szukać okazji, które pomogą nam trochę zaoszczędzić przy zakupie wymarzonego komputera.

ultrabook laptop macbok

2. Ultraszybka praca

Ultrabook to jednak nie tylko sprzęt, który można w łatwy sposób przenieść z miejsca na miejsce. Jego kolejną zaletą jest na pewno szybka praca. Jest ona wynikową kilku czynników. Z jednej strony zawsze stosuje się w nich szybki procesor i dużą ilość pamięci RAM z drugiej nieodzowny jest w nich dysk SSD, który pozwala na szybki dostęp do danych. Warto zauważyć, że w takim dysku nie ma żadnych ruchomych elementów. Oznacza to, że praca jest bardziej cicha, a możliwość awarii jest znacznie mniejsza.

W ultrabookach dba się również o to, by wszystkie porty wyjściowe były wysokiej jakości, dlatego znajdziemy tu USB 3 lub thunderbolt w przypadku firmy Apple. Ten sprzęt jest także znany z dobrej komunikacji przez bluetooth i z siecią wi-fi.

3. Bateria, która działa cały dzień

Wyznacznikiem ultra szybkich laptopów jest także czas ich pracy. W przypadku zwykłych sprzętów to zwykle tylko kilka godzin. Producenci mają jednak świadomość tego, że osoby, które kupują ultrabooki, zazwyczaj często podróżują. Możemy więc liczyć na to, że nasz komputer będzie w stanie pracować 10, a nawet 12 godzin. Zadbano również o to, by ładowarki były znacznie mniejsze, dzięki czemu transport jest jeszcze łatwiejszy.

4. Doskonały design ultrabooków

Last but not least – wygląd. Sprzęt, który nosi miano ultrabooka jest zaprojektowany w taki sposób, by był również wyjątkowo estetyczny. Do produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały jak aluminium, a każdy detal jest dobrze wykończony. Na tej platformie przoduje firma Apple, jednak Samsung i Sony również dbają o to, by ich komputery były designerskimi perełkami.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*