Z cyklu: pomysły dla łazienki. Wanna czy prysznic?

„Prysznic zużywa mniej wody”, „Wanna oferuje komfort” – takimi argumentami przerzucają się użytkownicy forum o urządzaniu wnętrz. I choć pytanie co jest lepsze i bardziej się opłaca zadawane jest od lat, to wciąż nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi.

Wanna czy prysznic?

Jednym marzy się kabina prysznicowa, którą oddziela ścianka ze szkła. Kolejni piszą, że najbardziej praktyczna jest wanna z hydromasażem, zwłaszcza że teraz w marketach jest wiele promocji i nawet oferują darmowy transport. Walka na słowa trwa w najlepsze. Bardziej aktywni użytkownicy forum wrzucają zdjęcia produktów, powołują się na niemieckie, fachowe wykonanie. Choć serwis Homebook ujawniający pomysły dla łazienki podkreśla, że wybór jest sprawą indywidualną, to takie publikacje mogą być dla nas inspiracją. Może nie wskażą nam konkretnego wyboru, ale w dużym stopniu nam go ułatwią.

Wanna i prysznic w jednym

Jaką wybrać wannę?

Dzisiejsze wanny nie przypominają już tych, które znamy z dzieciństwa. Teraz to atrakcyjna ozdoba łazienki, w której możemy liczyć na odprężenie. I to właśnie zaleta brakująca prysznicowi. Po ciężkim dniu wielogodzinnej pracy, możemy wejść do wanny, gdzie wlaliśmy ciepłą wodę i zapachowy płyn do kąpieli. Na forum dekoracyjnym pojawiły się też wpisy zwolenników wanny, którzy wspomnieli o możliwości czytania książki czy picia winna w trakcie relaksacyjnej kąpieli.

Podkreślają jednocześnie, jak na złość, że prysznic nie daje takich możliwości. Praktyczne strony wanny dostrzegą też matki kąpiące swoje dzieci. O wiele łatwiej zrobić to w wannie niż brodziku kabiny prysznicowej. Mówi się, że łatwiej czyści się wannę, bo nie osadza się na niej kamień w tak szybkim czasie jak w prysznicu i nie ma szyb, które też często trzeba czyścić z mydła czy szamponu.

Jaki kupić prysznic?

Może się wydawać, że prysznic przegrywa już na wstępie. Jednak i on posiada plusy, które mogą mieć wpływ na to, że ludzie nie zdecydują się na wannę. Najważniejszą cechą jest niewielka powierzchnia, jaką zajmuje. To ważne, szczególnie w przypadku małego metrażu łazienki. Przecież łazienka nie składa się tylko z prysznica, ale też z szafek, często pralki, a praktyczne umieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów na małej powierzchni z pewnością ułatwi wybór prysznica.

Teraz ekonomia, o której wspominaliśmy na początku tekstu. Z wpisów użytkowników wynika, że biorąc prysznic zużywamy prawie połowę mniej wody potrzebnej do tradycyjnej kąpieli w wannie.

Jaka łazienka będzie praktyczna?

Jeśli w dalszym ciągu nie potrafisz zdecydować czy w łazience będzie kabina prysznicowa czy wanna z hydromasażem to zastanów się do jakiego typu ludzi należysz. I pamiętaj, że pomysły dla łazienki w serwisie Homebook są dodawane w konsultacji z najlepszymi projektantami wnętrz. Jest też kilka rad. Na przykład prysznic jest bardziej praktyczny dla osób, które są w ciągłym biegu. Wracają do domu się odświeżyć, przespać, coś zjeść. W dobie napiętego dnia prysznic jest idealnym rozwiązanie.

Korzystamy z niego między obiadem, a oczekiwaniem na autobus. Wanna zaś przeznaczona może być dla osób, które cenią sobie spokój, melancholię i domową atmosferę. Choć to żadna reguła, bo osoby żyjące beztrosko też czasem się śpieszą, a ci żyjący w biegu też mają odpoczynek od wyścigu. Dlatego najlepszym wyborem jest Twój wybór.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*