Czy wiesz jak idealnie dopasować krawat do koszuli męskiej ?

Koszula i krawat to synonim elegancji i kreatywności. Niezależnie od okoliczności każdy mężczyzna chce wyglądać atrakcyjnie, jednakże stojąc w obliczu wyboru pojawia się nieoczekiwany lub znany wcześniej problem: jak spośród bogatego wyboru wzorów i kolorów dobrać odpowiednio krawat do koszuli męskiej?

Jak wybrać krawat?

Odpowiedzi udzielają styliści, którzy przede wszystkim podkreślają zmianę sposobu myślenia, bowiem nie powinniśmy wybierać tego co ładne, ale to co pasuje. Światowe marki prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów i kolorów. Jedno jest pewne: odpowiednia kompozycja określa osobowość, styl i takt. Poznaj więc żelazne zasady tworzenia spójnych stylizacji, gdzie w roli głównej jest koszula męska i krawat.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krawata?

Jeśli planujesz zakup krawata, to po pierwsze sprawdź, czy jest on dobrze uszyty i czy nie skręca się. Przyłóż dwa końce krawata do siebie i złóż go na pół, jeśli krawat jest dobrze uszyty, to linia prosta będzie pięknie podkreślona. Jakość uszycia krawata jest niezwykle ważna, dobrze uszyty, po zestawieniu z koszulą męską, pozwoli uzyskać piorunujący efekt.

W twojej szafie zapewne są krawaty o różnej szerokości. Krawat powinien być dobrany do szerokości barków i klapy marynarki. Jeśli jesteś postawnym mężczyzną, to zdecydowanie nie powinieneś zakładać krawatów cienkich, wybieraj raczej krawaty szersze. Ale uwaga! Dolna szerokość krawata to ok. 7,5 cm, krawaty bardzo szerokie są już niemodne. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego wzoru, to wybierz krawat gładki jednobarwny który pasuje do większości stylizacji.

Jak dobrać krawat do koszuli?

Jaki powinien być idealny krawat?

Krawat to jedyna część garderoby męskiej, która podkreśla cechy osobowości. Nie należy więc bać się kolorów i wzorów, w sprzedaży znajdują się krawaty w kropki, paski, kwiatki, wykonane najczęściej z poliestru lub włókien naturalnych takich jak jedwab i kaszmir. Te pierwsze są tańsze, jednakże krawaty wykonane z naturalnych włókien wyglądają efektowniej. W twojej szafie nie powinno być jednak miejsca na krawaty z Myszką Miki czy Kaczorem Donaldem, takie krawaty są infantylne i zarezerwowane wyłącznie dla dzieci.

Jak dopasować krawat do koszuli?

Połączenia góra-dół. Aby stworzyć spójną stylizacje ze smakiem, należy umiejętnie skomponować całość stylizacji. Styliści radzą – jeśli zdecydujesz się na to, żeby dół był ciemny, to wybierz jasny krawat i jasna koszulę, a jeśli odwrotnie, czyli jasny dół, to wybierz ciemniejszą koszulę i ciemniejszy krawat. Przykład: do spodni granatowych najlepiej będzie pasowała koszula błękitna z krawatem niebieskim gładkim lub w bardzo delikatną kratkę, groszki lub paski.

Można bawić się kontrastami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawić koszulę w paski z krawatem w kratkę lub koszulę w kratkę z krawatem w groszki. Takie kompozycje wyglądają efektownie, jeżeli kontrasty nie są agresywne pod względem wzoru i koloru. Tworząc zestawienia powinno się unikać monotematyczności. Wzór krawatu i koszuli nie powinien być taki sam, na przykład nie powinno się zestawiać krawatu w kropki z koszulą w kropki.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*