Aranżacja w stylu glamour – jak urządzić wnętrze, co trzeba wiedzieć?

Glamour jest niezwykle barokowym, wykwintnym i wyszukanym stylem. W ostatnim czasie zyskał na popularności i jest często wykorzystywanym motywem przy aranżacji wnętrz. Jego znakiem rozpoznawczym jest swoisty przepych w nowoczesnym ujęciu. Można się nim bawić i tworzyć fantastyczne zestawienia.

Jak wygląda styl glamour?

To obecnie jeden z bardziej pożądanych trendów w urządzaniu wnętrz. Łączy w sobie z pozoru całkowicie przeciwstawne nurty, które dopiero w duecie tworzą perfekcyjne połączenie. Pozwala to na swobodną „zabawę”, na tworzenie nowych zestawień i kreowanie innych kierunków w aranżacji wnętrz. Glamour to piękne połączenie elegancji, przepychu i blasku ze stonowaną elegancją i prostotą. Wiele ciekawych pomysłów na aranżacje w stylu Glamour oferuje Homebook.pl, gdzie z łatwością znajdziesz pomysł na swoje mieszkanie.

sypialnia glamour

salon glamour

Jakie kolory w stylu glamour?

Zanim zaczniemy wybierać meble i dodatki, w pierwszej kolejności musimy zadbać o odpowiednią aurę i klimat, w który te meble wpasujemy. Kolorami najbardziej pożądanymi w takim stylu to pastele w odcieniach różu oraz fioletu. Oczywiście jeśli ktoś nie lubi takich odcieni, wówczas może postawić na inne kolory, nawet te o intensywnym zabarwieniu. Pamiętajmy też, że nadmiar jaskrawych barw we wnętrzach bywa męczący. Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie równowagi między kolorami. Ciekawym uzupełnieniem, szczególnie w sypialni, są tapety z charakterystycznymi wzorami.

łazienka glamour

kuchnia glamour

Jak rozjaśnić wnętrze?

Blask i bijące po oczach światło to jedna z głównych cech stylu glamour. Dlatego nie bój się wykorzystywać błyszczących materiałów, kryształowych lamp, żyrandoli, dodatków w świetlistych odcieniach złota i srebra. Kobiety lubiące błyskotki i świecidełka będą miały pole do popisu w zakresie wyboru narzut, luster, akcesoriów z błyszczącymi zdobieniami, wazonów i wielu innych.

Takie świetliste uzupełnienia optycznie powiększają pomieszczenie i stanowią piękne uzupełnienie. Meble powinny być stylizowane na te „z epoki”, aby od razu przywodziły na myśl dany okres w historii. Można postawić na meble idealnie odwzorowane lub w ujęciu nowoczesnym.

korytarz glamour

Kontrast w urządzaniu mieszkania

To również ważna kwestia w aranżacjach glamour. Wszystkie poszczególne elementy jakie zostaną wykorzystane do urządzenia danego pomieszczenia, muszą ze sobą kontrastować i rzucać się w oczy, nie mogą się ze sobą zlewać. Świetnie współgrają ze sobą elementy barkowe z nowoczesnym minimalizmem. Takie zestawienie klasyki z nowoczesnością zdecydowanie ożywia każdy rodzaj pomieszczenia i nadaje im niepowtarzalnego wyrazu.

Wnętrza w stylu glamour nie wątpliwie przykuwają uwagę. To swoista elegancja, styl, szyk, przepych i wykwintność. Wnętrze jest pełne światła, wytworne i wyszukane. Styl glamour to umiejętne połączenie nowoczesności z elementami barokowymi i rokokowymi. Bardzo dużą i znaczącą rolę pełnią dodatki z pięknymi zdobieniami, bez których uzyskanie efektu rodem z baroku byłoby niemożliwe. Oczywiście, urządzając wnętrza w tym styku należy bardzo uważać ponieważ niezwykle łatwo można się zapomnieć i wówczas zamiast elegancji i dobrego smaku otrzymamy, bijący po oczach kicz.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*