Meble dla dzieci w zestawie czy osobno? – zalety i wady

Każdy z nas prędzej czy później stanie przed zadaniem wyboru mebli do pokoju dziecięcego. Chociaż na początku wydaje się nam, że nie powinno to przysporzyć większych problemów, kiedy widzimy mnóstwo modeli mebli, zaczynamy się zastanawiać, które dla naszych dzieci będą najlepsze. Meble modułowe czy może meblościanki? Które z nich wybrać do dziecięcego pokoju?

Jakie meble dla dzieci?

Zarówno tradycyjne meble, jak i modułowe, mają swoje wady i zalety. Dużo zależy od wielkości pomieszczenia, które będzie służyło za pokój dziecięcy. Co powinno łączyć meble dla najmłodszych? Przede wszystkim bezpieczeństwo i praktyczność. Przed podjęciem decyzji o zakupie mebli należy sprawdzić czy mają one odpowiednie atesty, które umożliwią dziecku spokojny rozwój.

Meble dla dzieci w zestawie

To wygodne rozwiązanie, kiedy chcemy urządzić pokój dla dziecka w jednym stylu. Nie ma obaw, że biurko będzie się różniło od komody, bo w najmniejszych detalach widoczna będzie jedna stylistyka. Zestawy mebli dziecięcych na ATB (dostępna na atbmeble.pl/strefy-zycia) zostały dopasowane do potrzeb, jak i do wieku dzieci. Znajdziemy tam zarówno meble niemowlęce, jak i dziecięce czy młodzieżowe. Każde z nich są tak zaprojektowane, by rosły razem z dziećmi i służyły na dłużej. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Wydaje się, że nie. Zestawy mebli to spora oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Meble dziecięce

Pojedyncze meble dla dzieci

Kupowanie mebli osobno to dobra opcja, kiedy mamy do zaaranżowania mniejszy pokój. Wszystkie potrzebne meble możemy dopasować do miejsc, gdzie będą miały one stanąć. Głównie chodzi tutaj o wymiary pojedynczych produktów, które kupione w zestawie, mogłyby nie spełnić swojej funkcji. Meble pojedyncze mają jeszcze jedną zaletę. Kiedy dziecko podrośnie i będzie potrzebowało więcej miejsca na swoje rzeczy, wtedy można dokupić potrzebną szafkę. Najważniejsze jednak, żeby zachować podobny styl w pokoju i żeby meble zbytnio się od siebie nie różniły.

Jak wybrać meble?

Kiedy nie wiemy czy zdecydować się na meble w zestawie czy na meble pojedyncze, warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są nasze priorytety. Jeśli poza bezpieczeństwem i praktycznością zależy nam też na estetyce, wtedy warto pomyśleć o meblach w zestawie. Będą one dobrze wyglądały, kiedy będą pełniły funkcję meblościanki, ale też kiedy będą stały w różnych miejscach w pokoju. Kiedy kupujemy meble osobno, musimy uważać na to, co wybieramy. Decydując się na meble z różnych firm, możemy sprawić, że nic w tym pokoju nie będzie do siebie pasowało.

Meble dla dzieci

Na jakie meble się zdecydować?

Przede wszystkim takie, które spodobają się dziecku. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami, dla maluchów wszelkie szarości są po prostu nudne. Oglądając meble, sprawdźmy dokładnie czy nie mają ostrych kantów, szklanych elementów, czy są odporne na uszkodzenia, czy dziecko nie przytrzaśnie sobie palców itp. Cena mebli nie powinna grać tutaj pierwszej roli, w końcu chodzi o bezpieczeństwo i wygodę naszych dzieci.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*