Życie bywa nieprzewidywalne i dla niektórych fakt ten może mieć poważne konsekwencje. Jeśli mamy długi i zdarzy się tak, że pewnego dnia nie będziemy w stanie uregulować swoich zobowiązań, możemy stanąć przed wizją windykacji. Aby tego uniknąć, warto zawczasu zastanowić się nad ogłoszeniem upadłość konsumenckiej. Choć wiąże się ona z pewnymi niedogodnościami, często jest jedynym wyjściem.
- Dlaczego ludzie ogłaszają upadłość konsumencką? Kiedy upadłość jest jedynym wyjściem?
- Hazard i alkohol jako przyczyny upadłości konsumenckiej
- Inne powody upadłości konsumenckiej — śmierć i życiowa tragedia
Dlaczego ludzie ogłaszają upadłość konsumencką? Kiedy upadłość jest jedynym wyjściem?
Upadłość konsumencka to stan, w którym ogłaszamy de facto swoje bankructwo. Wiąże się o z mocnym przeorganizowaniem życia, jednak w pewnych sytuacjach, taka opcja wydaje się jedną z najlepszych. Historie ludzi, którzy przeszli upadłość są różne, a często wybrzmiewają w nich życiowe dramaty i osobiste trudności. Wiele osób ma tendencje do zamiatania swoich problemów pod dywan i czekania na to, co przyniesie los – to duży błąd, ponieważ niezapłacone długi prędzej czy później zemszczą się ze zdwojoną siłą.
Gdy zorientujesz się, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z długami, warto rozpocząć proces upadłości konsumenckiej z pomocą prawników z https://upadlosckonsumencka.expert. Warto tutaj zaznaczyć, że prawo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej ma każda osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Proces ten skutkuje między innymi ponownym rozłożeniem długu na raty czy też sprzedażą majątku dłużnika. Dlaczego więc ludzie decydują się na upadłość?
Hazard i alkohol jako przyczyny upadłości konsumenckiej
Długi bardzo często powstają na skutek różnego rodzaju życiowych zawirowań, a także naszej słabości. Choć upadłość konsumencka nie zostanie przyznana osobie, która swoje bankructwo chce ogłosić na podstawie sytuacji spowodowanej rażącym naruszeniem lub zaniedbaniem, to od czasów pandemii koronawirusa sądy przestały sprawdzać powód zadłużenia. Teoretycznie jest więc możliwe przyznanie statusu upadłości nawet wtedy, gdy kłopoty powstały na skutek hazardu.
Warto jednak mieć świadomość, że sądy badają dokładnie i szczegółowo każdy przypadek, a osoba, która zgłosiła się na terapię i wykazuje chęci, aby poprawić swoje życie, jest w oczach sędziów jak najbardziej wiarygodna.
Inne powody upadłości konsumenckiej — śmierć i życiowa tragedia
Historie ludzi, którzy przeszli upadłość bardzo często rozpoczynają się również od jakiegoś wypadku lub poważnej choroby. Nagła niezdolność do pracy, inwalidztwo i spowodowana tym faktem renta czy inne świadczenia, które pozwalają tylko na pokrycie bieżących potrzeb, mogą poważnie zachwiać całym dotychczasowym życiem. W takim przypadku często nie jest możliwe dotrzymanie zobowiązań. Traumą, która skutkuje trudnościami finansowymi, może być także śmierć bliskiej osoby, zwłaszcza jeśli utrzymywała ona rodzinę. Są to historie, które często zdarzają się w życiu dłużników. Decyzja o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej często jest w takim przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem, po które warto sięgnąć.
1 komentarz
Teraz to się dopiero zacznie ogłaszanie upadłości. Jak polski rząd nie przestanie rozdawać kasy na prawo i lewo, a potem braków szukać w kieszeniach kredytobiorców, to psinco. Większość będzie musiała ogłosić upadłość i iść mieszkać pod most.