Gry planszowe dla dzieci – jak wybrać grę planszową dla dziecka?

Gry planszowe to idealna rozrywka dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci. Przede wszystkim bardzo rozwijają myślenie i wyobraźnię u dzieci. Ponadto uczą wielu zagadnień i bardzo korzystnie wpływają na pamięć dziecka. Jaką grę planszową wybrać dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać grę planszową i gdzie kupić?

Gry planszowe to bardzo aktywna forma zabawy i wiedzy, którą można w łatwy sposób przyswoić. Jaką grę planszową wybrać? Należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, ponieważ gry mają różne stopnie trudności. Może to być gra tematyczna bądź bardzo ogólna, rozwijająca myślenie i pamięć malucha. Warto przejrzeć najnowsze propozycje gier, które są dostępne w wielu sklepach, popularne gry planszowe dla dzieci znajdziesz np. na www.urwis.pl. Weź pod uwagę zainteresowania dziecka. Jeżeli Twoja córka lubi lalki, a syn uwielbia pociągi, zastanów się nad zakupieniem gry tematycznej specjalnie dla nich, dzięki czemu jeszcze chętniej będą w nią grać i czerpać z tego radość.

Jaką grę planszową wybrać dla 3 – 4 latka?

Gra planszowa Ratuj Króliczki

Gry planszowe powinny przede wszystkim uczyć dzieci podstawowych zagadnień, kojarzenia, koncentracji  i zdolności manualnych. To dzięki grom planszowym dzieci często szybciej kojarzą pewne frazy oraz potrafią połączyć takie same elementy. Dobrze, aby gra planszowa zawierała również dużo nowych wyrazów oraz elementy interaktywne. Dzięki nim dziecko szybciej rozwinie własną mowę. Małe dzieci uwielbiają kolory i wesołe dźwięki, dlatego im więcej będzie w grze dodatkowych elementów, tym bardziej spodoba się ona maluchowi. Idealnym wyborem może być gra Egmont – Ratuj Króliczki.

Co kupić dla 5 – 6 latka?

Gra planszowa monopoly junior

Dla dziecka w wieku pięciu i sześciu lat warto wybrać grę planszową, która nauczy dziecko zdolności dzielenia się nią z innymi maluchami. Starsze dzieci mogą grać same, bez pomocy rodziców, jednak należy dokładnie wyjaśnić dziecku na czym dokładnie polega gra. Dobrym wyborem będą gry rozwojowe, które wprowadzą dziecko w świat wiedzy np. o przyrodzie i zwierzętach. Należy pamiętać, że gry planszowe to nie tylko rzucanie kostką oraz ruch pionkiem. Trafnym wyborem będzie gra Hasbro – Monopoly Junior.

Najlepsza gra dla dziecka w wieku 7 – 8 lat?

Gra planszowa Tajemnice Labiryntu

Dzieci w wieku siedmiu oraz ośmiu lat zaczynają być coraz bardziej ciekawe wszystkiego co je otacza. Warto wybrać grę planszową, która będzie rozwijać jego wiedzę. Pamiętaj jednak, aby gra nie była nudna dla dziecka. Niestety często bywa tak, że nie do końca podoba się ona dziecku. Warto więc wybrać się na wspólne zakupy z dzieckiem w celu wybrania najlepszej gry planszowej. Jaką grę wybrać? Warto zwrócić uwagę na Raven – Tajemnice Labiryntu.

Jaka gra planszowa dla dziecka powyżej 9 lat?

Gra planszowa agencji

Dzieci mające dziewięć i więcej lat potrafią już w dużym stopniu samemu opanować grę planszową. Możesz wybrać gry o różnej tematyce i sprawdzić która najbardziej podoba się Twojemu dziecku. Może zawierać elementy karciane lub quizu. Idealną propozycją jest gra Egmont – Agenci.

Im dzieci są starsze, tym gra planszowa może być bardziej wymagająca i trudniejsza. Ważne, aby Twoje dziecko lubiło w nią grać. Nie należy jednak zachęcać na siłę malucha do grania. Weź pod uwagę jego wiek i zainteresowania. Gra z ulubioną postacią z bajki znacznie zyska w jego oczach. Pamiętaj, że gry planszowe rozwijają w dużym stopniu umysł dziecka, wyobraźnię, pamięć i uczą nowych słów oraz zagadnień, dlatego warto grać w gry planszowe całą rodziną.

2 komentarze

  1. mamma 22 września 2016 Reply

    A znacie grę dixit? Ona jest chyba dla siedmiolatków. Baaardzo rozwija wyobraźnię. Boska jest też pictomania, nawet rodzice nie będą się nudzić. A dla starszaków super jest Kolejka, to taka strategiczna gra, która dodatkowo może zachęcić dzieci do zainteresowanie się PRLem.

  2. KOD-i 25 września 2016 Reply

    Szachy i warcaby to dla mnie królewskie gry planszowe. Szkoda, że mało dzieciaków interesuje się tymi grami. Rodzice zmieńcie to.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*