Kiedy mężczyzna kocha kobietę? 7 dowodów na miłość mężczyzny

Kobiety, jak to kobiety są z natury bardziej uczuciowe i emocjonalne, szczególnie w sferze miłości. Łatwiej jest im w to wejść i nie mają zbyt dużych oporów przed okazywaniem uczuć. Z mężczyznami zazwyczaj jest inaczej, są bardziej powściągliwi i opanowani, ale to wcale nie oznacza, że nic nie czują i nie potrafią kochać. Jak poznać, że mężczyzna pokochał kobietę?

Drobna pomoc

Mężczyźni bardziej od słów wolą czyny, bo to według nich jest ważniejsze niż najbardziej gorące deklarację. Miłość więc przejawia się w prostych czynnościach – pomoc w kuchni, wyręczanie z prostych czynności przy sprzątaniu, ogólnie drobne pomoce domowe, których pewnie nie podjęliby się z własnej woli, gdyby im nie zależało.

Przytulanie i trzymanie za rękę

Gdy się kogoś kocha, pragnie się być blisko niego, a do tego zalicza się również przytulanie i trzymanie za rękę. Mężczyzna chce być blisko ciebie, chce czuć cię przy sobie, wiedzieć, że jesteś tu i nigdzie nie zamierzasz uciec. Fizyczna bliskość jest bardzo ważna nawet dla mężczyzn, którzy niekoniecznie chcą się do tego przyznawać głośno.

Dwoje ludzi trzymających się za ręce

Rozśmiesza cię

Poczucie humoru w związku jest bardzo ważne, bo dzięki temu o wiele łatwiej jest znosić cięższe chwile. Gdy mężczyzna potrafi rozbawić kobietę i sprawić, że się uśmiecha, wówczas może czuć się zadowolony z tego, bo sprawia jej radość i jest zdolny do poprawienia samopoczucia. Umiejętność rozbawienia kogoś jest istotną cechą związaną z nawiązywaniem bliskich relacji.

Kontakt wzrokowy

Jest to bardzo istotne i jednocześnie bardzo trudne. Dotyczy to ogólnie relacji międzyludzkich, ale w przypadku mężczyzn ma to dodatkowe znaczenie. Gdy mężczyzna patrzy w kobiece oczy, to tak, jakby zaglądał do jej wnętrza, do jej duszy. W oczach wszystko widać, a spojrzenie zakochanego mówi samo za siebie.

Dobry słuchacz

To, że mężczyźni wolą słuchać niż mówić jest wiadome. Jednak zakochany mężczyzna nie tylko słucha, ale robi to z przyjemnością, a nie udaje, wrzucając słowa jednym uchem, a wyrzucając drugim. To, co mówi do niego kobieta jest ważne, tak samo jak ona sama w sobie.

Przytulona para siedząca nad wodą

Dąży do spokoju

Innymi słowy, gdy mężczyzna kocha, stara się nie doprowadzać do kłótni, a jak już do niej dochodzi, jest skłonny do ustąpienia, nawet wtedy, gdy wie, że ma rację. Zamiast się kłócić, woli się wycofać, przestając walczyć o własne zdanie, bo uznaje, że kłótnia nie jest warta tego, co tak naprawdę jest ważne. Że to właśnie ty jesteś taka ważna, a nie to, o co się kłócicie.

Można na niego liczyć

Gdy pojawiają się trudne, albo nagłe sytuacje, zawsze jest zwarty i gotowy. Nawet gdyby zadzwoniło się do niego w środku nocy, nic nie stoi mu na przeszkodzie, by rzucić wszystko i pojechać do ukochanej przez niego kobiety, szczególnie gdy jest ona w potrzebie. Można na niego liczyć, jest stałą opoką, na której można się wesprzeć.

2 komentarze

  1. Izabella 23 września 2016 Reply

    Faktycznie. Mężczyźni okazują uczucia przez czyny, a nie przez słowa. Z tym bym się zgodziła. Ale z tym ustępowaniem to już niekoniecznie. To chyba zależy do charakteru danej osoby, a nie od uczuć żywionych do kogoś. Niektórzy po prostu nie mogą się powstrzymać, aby nie wejść w jakiś konflikt

  2. bebok 3 października 2016 Reply

    I jeszcze bierze twoją stronę w kłótniach z jego matką 😉

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*