Kilka przydatnych trików na to czym myć lodówkę

Jednym z najważniejszych sprzętów kuchennych w naszych domach jest lodówka. Przechowujemy w nie duże ilości jedzenia i waśnie dlatego często o nich zapominamy, a później znajdujemy je w nie najlepszym już stanie na dnie lodówki. Aby lodówka prawidłowo funkcjonowała musimy regularnie ją rozmrażać i myć, aby do pożywienia nie dostawały się niepożądane bakterie. Czym myć lodówkę, jak zrobić to szybko i z dobrym efektem? Jest na to sposób.

Jak i czym myć lodówkę?

Możemy dbać o jej czystość na bieżąco. Przy okazji każdych większych zakupów przed włożeniem ich do lodówki przetrzyjmy ją specjalnymi mokrymi chusteczkami, które nasączone są płynem do mycia sprzętów AGD. Chusteczki takie są bardzo skuteczne i za ich pomocą z powodzeniem pozbędziemy się zanieczyszczeń z lodówki. Przy okazji przecierania lodówki zróbmy przegląd jej zawartości. Jest to doskonały moment na wyrzucenie jedzenia, które zaczyna się psuć lub już ma ten proces za sobą.

mycie lodówki wodą z octem

Można też do sprawy czyszczenia lodówki podejść w inny sposób. Jeśli nie mamy czasu na częste przecieranie lodówki, raz w miesiącu poświęćmy godzinę na jej umycie, a najlepiej połączmy to z jej rozmrażaniem. Przed rozpoczęciem pracy zawsze upewnij się, że lodówka jest wypięta z prądu. Jeśli tak jest otwieramy ją i wyjmujemy z niej wszystkie półki, szuflady i produkty. Wszystkie elementy myjmy w ciepłej wodzie z mydłem lub płynem do mycia naczyń i odstawmy je do wyschnięcia podczas gdy lodówka będzie się rozmrażać.

Pozwólmy ma to, aby rozmroziła się sama. Nie zeskrobujmy lodu nożem i nie wsadzajmy do jej wnętrza garnka z gorąca wodą. Może to uszkodzić lodówkę Kiedy już lodówka się rozmnoży umyjmy jej wnętrze. Do tego celu możemy użyć wody z mydłem lecz lepsza do tego celu będzie woda z dodatkiem sody oczyszczonej w proporcjach 1 łyżka sody na jeden litr ciepłej wody lub woda z octem w proporcji 3 łyżek stołowych octu na litr wody.

zapach do lodówki cynamon

Jeśli w naszej lodówce na dobre zagnieździł się brzydki zapach i nie możemy się go pozbyć dobrym pomysłem będzie ustawienia w niej malutkiej miseczki, bądź pojemnika, do którego nasypmy 2-3 łyżeczki proszku do pieczenia, cynamon lub ziarna kawy, które wchłoną nieprzyjemne zapachy, cynamon, proszek do pieczenia i ziarna wymieniamy co dwa – trzy tygodnie.

Jak przechowywać produkty spożywcze?

Zapamiętajmy, aby regularnie robić przegląd jedzenia w lodówce. Unikniemy w ten sposób marnowania jedzenia i nieprzyjemnych zapachów w lodówce. Jedzenie trzymajmy w specjalnych, zamkniętych, szczelnych pojemnikach i nie przeładowujmy lodówki nadmierną ilością produktów, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w lodówce.

Korzystając z lodówki pamiętajmy także o tym, nie zostawiać jej długo otwartej, bo wtedy do jej wnętrza dostaje się ciepłe i wilgotne powietrze, które wspomaga proces psucia się produktów spożywczych.

0
1

1 Komentarz

  1. Małgosia R. 3 października 2016 Reply

    Ocet jest najlepszy na wszystko, to prawda stara jak świat. A do tego jeszcze niezawodna soda oczyszczona i wszystko będzie posprzątane na błysk.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*