Leczenie łuszczycy ziołami

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, z którą zmaga się się kilka procent naszej populacji. Bardzo często w jej miejscowym leczeniu stosuje się leki sterydowe, które szybko poprawiają stan skóry, jednak nie mogą być stosowane przewlekle. W dłuższej perspektywie osłabiają one skórę i nawroty choroby są szybsze i bardziej nieprzyjemne w skutkach. Skóra ponadto często się na nie po prosu uodparnia.


Jakie są objawy łuszczycy?
Jak leczyć łuszczycę naturalnymi sposobami?

Jakie są objawy łuszczycy?

Nie każdy, kto cierpi na tę chorobę, ma tego świadomość. Bardzo często przebiega ona bezobjawowo do pewnego momentu i dopiero określone czynniki, takie jak infekcja wirusowa, stres i zmęczenie sprawiają, że stają się one widoczne i dokuczliwe.

Cykl życiowy skóry osób chorych na łuszczycę ulega znaczącemu przyspieszeniu. Stare komórki nie nadążają ze złuszczaniem się, kiedy pojawiają się już nowe. Często dodatkowym objawem jest czerwony wysięk lub stan zapalny. Zwykle stosuje się wtedy leki sterydowe i wszelkiego rodzaju maści nawilżające (można je przejrzeć m.in na http://drmichaels.com.pl), które mają złagodzić wysuszające działanie sterydów i przywrócić równowagę lipidową skóry. Istnieje jednak wiele naturalnych metod, które mogą wspomóc lub zastąpić klasyczne metody walki z łuszczycą. Są one na pewno mniej inwazyjnie i łatwo tolerowane przez nasz organizm.

Jak leczyć łuszczycę naturalnymi sposobami?

Istotne jest działanie nerek, które odpowiadają za prawidłowe filtrowanie krwi w naszym organizmie. Z tego powodu warto pić wodę mineralną razem z ziołami oczyszczającymi nerki, takimi jak melisa, pokrzywa czy ziele skrzypu.

Można również urządzić sobie kąpiel, która pomoże nam zregenerować skórę. Potrzebne do tego będzie nam ziele przywrotnika, rumianek i lipa. Dobroczynne właściwości tych składników znały już nasze babcie. Współcześnie wracamy do sprawdzonych metod naturalnych i odkrywamy je na nowo. Wspomniane zioła należy zagotować, a następnie wlać do wanny, w której będziemy się kąpać. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Po niej nasza skóra będzie znacznie bardziej elastyczna. Pamiętajmy o tym, że należy dokładnie osuszyć skórę ręcznikiem bez intensywnego pocierania, co mogłoby podrażnić skórę. Następnie warto wetrzeć w ciało olejek lub dobry balsam do ciała bez konserwantów i parabenów. Dobrze jeśli w ich składzie znajdą się olejki eteryczne lub olejek z lawendy lub rozmarynu.

Czym leczyć łuszczycę?

Świetnie sprawdza się również kąpiel z korzeniem lubczyku, łopianem i babką lancetową. Napar wykonujemy w podobny sposób jak w poprzednim przypadku. Po kąpieli natomiast nie wycieramy się, lecz owijamy prześcieradłem, by dobroczynne składniki mogły lepiej wchłonąć się do naszej skóry. Kładziemy się na godzinę do łóżka. Taką kąpiel powtarzajmy kilka razy w tygodniu.

Wymienione wyżej zabiegi na pewno wzmocnią i uelastycznią naszą skórę, co jest niezwykle ważne w procesie walki z objawami łuszczycy. Należy jednak pamiętać, że warto również zadbać o zdrową dietę, odpowiednią ilość snu, a także unikanie używek. Tylko kompleksowe działanie pozwala na efektywną walkę z łuszczycą.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*