Start Zdrowie i Uroda Wpływ aktywności fizycznej i diety na łuszczycę

Wpływ aktywności fizycznej i diety na łuszczycę

autor Jagoda
1 komentarz
Dieta na łuszczycę

Łuszczyca jest chorobą skóry, która dotyka wielu z nas, cierpi na nią blisko milion Polaków, z czego aż 1600 – na jej ostrą postać. Niestety nie da się jej całkowicie wyleczyć. W gruncie rzeczy dlatego, że według niektórych naukowców – jest to choroba autoimmunologiczna – zwykle o podłożu genetycznym. Mimo, że nie da się wyleczyć łuszczycy, można łagodzić jej przykre objawy. Można też zmniejszać częstotliwość ich nawrotów, dzięki stosowaniu odpowiednich leków i kosmetyków, a także dzięki diecie i aktywności fizycznej.

Wpływ diety i aktywności fizycznej na łuszczycę

Wielu z nas zapewne zastanawia się, czy faktycznie dieta i aktywność fizyczna, pomagają w walce z łuszczycą. Wielu także wątpi w to, czy w ogóle warto, skoro wiadomym jest, że jest to choroba nieuleczalna. Okazuje się, że warto! Jak czytamy na drmichaels.com.pl aktywność fizyczna i dieta pomaga przyczynić się do znacznej redukcji nasilenia łuszczycy u osób otyłych, zwłaszcza tych, u których inne formy leczenia zawiodły.

Widzimy zatem, że osoby borykające się z tą chorobą mogą zmniejszyć jej objawy, jeśli przejdą na odpowiedni sposób żywienia i zaczną uprawiać sport.

Jaka dieta przy łuszczycy?

Wiadomo zatem, że aby zredukować nasilenie łuszczycy u osób otyłych, należy doprowadzić do bardzo dobrego funkcjonowania organizmu, w tym przede wszystkim – przywrócić doskonałą pracę nerek. Okazuje się, że dobra filtracja krwi przez nerki to pewny sukces w walce z objawami tej choroby. Osiągnąć to można dzięki zmianie diety, stosując odpowiednie zioła i ograniczając do minimum używki, a także – unikając stresów.
Jeśli zastanawiamy się nad dietą, to pamiętajmy, by skonsultować ją z lekarzem prowadzącym, a także z dietetykiem.

Dzięki temu nie zaszkodzimy sobie tak, jak mogłoby się zdarzyć, gdybyśmy układali ją samodzielnie. Na pewno na samym początku warto zrezygnować z kawy, mleka i jego przetworów, cukru, tłuszczu i białka zwierzęcego, a także z produktów zawierających skrobię. Co jeść? Przede wszystkim warzywa i owoce. Wszystkie rodzaje i w każdej postaci, ale z wyłączeniem ziemniaków. Do tego warto sięgać po produkty bogate w tłuszcze roślinne, a także zioła sprzyjające usuwaniu toksyn z organizmu. Warto także zmodyfikować dietę tak, by było w niej sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witaminy D.

Wpływ diety i aktywności fizycznej na łuszczycę

Wpływ aktywności fizycznej na łuszczycę

Każdy z nas wielokrotnie słyszał powiedzenie głoszące, że „sport to zdrowie”. W przypadku łuszczycy jest to szczera prawda. Stres i negatywne emocje sprzyjają zaostrzaniu się objawów łuszczycy. Warto więc postawić na aktywność fizyczną, która pozwoli się zdystansować do wszystkiego, co nas stresuje. Podczas intensywnego treningu dostarczamy sobie taką ilość endorfin, że przestajemy myśleć o tym, co złe.

Poza tym, sport może pozytywnie wpływać zarówno na stan somatyczny pacjentów chorujących na łuszczycę, jak również na ich stan psychiczny. Jednakże musimy pamiętać, że gdy cierpimy na łuszczycę stawową, to nie możemy zbyt intensywnie ćwiczyć, gdyż może to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

podobne artykuły

1 komentarz

Suri 26 września 2016 - 12:50

Słyszałam, że ruch jest doskonałym remedium na kłopoty z łuszczycą, ale nie sądziłam, że ważna jest również witamina D. Na pewno stan psychiczny ma też ogromny wpływ na ciało. Moja mama pod wpływem silnych emocji miała nawrót łuszczycy.

odpowiedz

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET