Trądzik pospolity, różowaty i inne choroby skóry – jak podejść do leczenia? Gdzie szukać pomocy?

Ciężko nam dziś uniknąć różnych chorób skóry, a trądzik dotyka obecnie nie tylko młodzież, ale i dorosłych, którzy zmuszeni są jakoś sobie z nim radzić. Sięgamy wówczas zazwyczaj po reklamowane leki czy maści dostępne bez recepty, nie znając jednak przyczyny takiego stanu naszej skóry. Jak więc warto się zachować, jeżeli widzimy na naszej ciele pospolite pryszcze lub jakiekolwiek inne niepokojące zmiany? Musimy koniecznie wybrać się do dermatologa!

Trądzik pospolity – co to jest?

Jeżeli nie jesteśmy już nastolatkami, a na naszej skórze wciąż pokazuje się trądzik, z całą pewnością skorzystać powinniśmy z porad dobrego specjalisty, który określi przyczynę problemu i pomoże nam z nią skutecznie walczyć. Trądzik w dorosłym wieku pojawić może się wskutek stresu, zaburzeń hormonalnych, niektórych leków lub stresu, warto zatem zdiagnozować, która z tych przyczyn może powodować zmiany skórne w naszym przypadku i działać jak najszybciej, aby uchronić się przed bliznami i przebarwieniami.

Powinniśmy z całą pewnością leczyć trądzik i inne choroby skóry u dobrego dermatologa, np: budzicz.pl/leczenie-chorob-skory, który najlepiej zna się na rzeczy i pomoże dobrać terapię do naszej konkretnej sytuacji.

tradzik-pospolity2

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty przysparza nam zazwyczaj więcej problemów niż ten zwany pospolitym. Na skórze pojawiają się często krostki, zaczerwienienia i pajączki i trudno określić dokładną przyczynę powstawania tego schorzenia. Wywołać mogą je z całą pewnością zaburzenia naczyniowo-ruchowe, zaburzenia hormonalne, promieniowanie UV, łojotok, zakażenie meszków włosowych roztoczem, choroby układu pokarmowego, stosowanie maści zawierających sterydy albo po prostu geny. Jak w przypadku innych chorób skóry i rodzajów trądziku, pomocy szukać powinniśmy u dobrych dermatologów. To oni są w stanie dobrać nam odpowiednie leczenie i pomóc skutecznie pozbyć się problemu.

Jakie są najpopularniejsze choroby skóry?

Poza trądzikiem i różnymi jego odmianami, do popularnych chorób skóry, z którymi radzić należy sobie z pomocą lekarza należą:

  • łupież – częste schorzenie owłosionej skóry głowy spowodowane przyspieszonym rogowaceniem naskórka głowy
  • łojotok – czyli częste przetłuszczanie się włosów związane z nadmiernym wydzielaniem łoju
  • łuszczyca – choroba dotykająca około 5% populacji Europy, polegająca na nadmiernym oraz nieprawidłowym rogowaceniu komórek naskórka
  • bielactwo – schorzenie związane z ograniczoną ilością barwnika w skórze uwidaczniające się w postaci białych plam rozłożonych nierównomiernie na ciele
  • sucha skóra – to dość popularna dolegliwość nasilająca się zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Przyczyną jest zazwyczaj zbyt mała ilość wody oraz lipidów gromadzących się w naskórku. W efekcie skóra się łuszczy i staje się szorstka
  • rozstępy – występują zazwyczaj na ramionach, pośladkach, udach, piersiach i brzuchu, a wynikają ze słabości włókien kolagenowych oraz sprężystych skóry, która narażona jest na nadmierne rozciąganie się w wyniku gwałtownej zmiany masy ciała.

Niektóre z tych chorób da się wyleczyć całkowicie, z innymi musimy zmagać się całe życie. W każdym przypadku warto jednak korzystać z pomocy specjalistów.

0
1

1 Komentarz

  1. młody_potter 29 listopada 2016 Reply

    ja przez wiele lat mialem tradzik : dopiero laserowe usuwanie blizn mi pomoglo i w sumie nie bylo to jakies mega drogie

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*