Okłady borowinowe nadal popularne, dlaczego?

Polacy uwielbiają narzekać…, ale lubią też to, co swoje, a w przypadku borowiny mamy się czym pochwalić. Znajdują się tu spore złoża tego gatunku torfu, który nie tylko działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, ale także poprawia naszą cerę i uśmierza ból. Warto dokładnie poznać jego właściwości, bo może to on jest sposobem na wszelkie choroby i ciągłe narzekanie…

Czym jest borowina? Właściwości okładów borowinowych

Borowina, inaczej nazywana też czarnym złotem, to rodzaj torfu bogaty w substancje organiczne, takie jak: białka, węglowodany, kwasy fulwowe i humusowe, a także wiele innych niezbędnych minerałów. Polskie zasoby borowiny charakteryzują się wysoką jakością i czystością, stąd okłady borowinowe cieszą się tu sporym zainteresowaniem. Posiada ona wiele właściwości leczniczych, działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i ściągająco. Ponadto znakomicie sprawdza się w leczeniu chorób kobiecych, a także łagodzi kontuzje i bóle stawów.

Okłady borowinowe ― przepis na wieczną młodość

Ten rodzaj torfu nie tylko posiada szeroką gamę właściwości leczniczych, ale także często stosowany jest w kosmetyce. Charakteryzuje się bowiem odmładzającym działaniem zawartych w niej fitohormonów, a także stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Można się o tym przekonać na własnej skórze, korzystając z okładów borowinowych proponowanych przez różne sanatoria np. http://medicalsensus.pl/oferta/742/oklady-borowinowe/ lub samemu, stosując domową kurację z czarnego złota.

przepis-na-wieczną-młodość

Borowina uśmierza ból

Najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się na zabiegi borowinowe jest fakt, że znakomicie łagodzi ona wszelkie bóle związane z kontuzjami. W kąpieli borowinowej ważną rolę odgrywa temperatura wody, która powinna wynosić około 45 stopni Celsjusza, przez co zabieg ten nie tylko uśmierza ból, ale także zwiększa zakres ruchów w stawach. Borowina łagodzi także wszelkie dolegliwości związane z chorobami układu nerwowego, dlatego sprawdzi się przy rwie kulszowej, porażeniach, niedowładach oraz chorobach układu krążenia.

bole-plecow

Okłady borowinowe popularne wśród kobiet

Okłady borowinowe znajdują także zastosowanie w leczeniu chorób kobiecych, najczęściej podczas stanów zapalnych pochwy oraz w przypadku nadżerek. W czarnym złocie zawarte są związki o działaniu estrogennym, które stymulują hormony nadnerczowe i jajnikowe, dlatego okłady z borowiny będą pomocne przy wyżej wymienionych schorzeniach. Ponadto łagodzą objawy menopauzy i regenerują śluzówkę pochwy, a także mogą pomóc wyregulować cykl miesiączkowy.

Borowina ― na co jeszcze pomaga?

Oprócz podanych wcześniej przykładów, okłady borowinowe łagodzą także dolegliwości związane z występowaniem chorób układu pokarmowego. Ten rodzaj torfu stosowany jest także często w kosmetyce, w celu wygładzenia zmarszczek, a także podczas walki z cellulitem i uporczywym trądzikiem.

brzuch-choroby-układu-pokarmowego

Okłady borowinowe są dostępne od lat, a mimo to nadal popularne i skuteczne. Ponadto z każdym rokiem wzrasta ilość produktów borowinowych na rynku kosmetycznym, a także zabiegów z czarnego złota. Warto z nich skorzystać, aby przekonać się, że opisane wyżej właściwości naprawdę działają.

0
1

1 Komentarz

  1. Piotrek 21 lutego 2019 Reply

    Świetna sprawa, że sama przyroda oferuje nam leki 🙂
    Ale czy same okłady borowinowe wystarczą, aby pozbyć się problemów, czy też raczej lepiej wspomóc tę kurację jeszcze innymi sposobami?

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*