Ciekawe tematy do rozmowy z dziewczyną

Wielu mężczyzn, zwłaszcza w okresie dojrzewania, nie ma zielonego pojęcia, w jaki sposób rozmawiać z dziewczyną i jakie tematy poruszać. Część z nas w pewnym wieku dochodzi nawet do wniosku, że z dziewczynami nie ma o czym rozmawiać. Inni natomiast, wierząc w równouprawnienie, dyskutują z nimi na te same tematy co z kumplami. Nie jest to również zbyt efektywny sposób, ponieważ ostatecznie nie są one zbyt wielkimi fankami rozprawiania o pośladkach innych przedstawicielek swojej płci.

Jak rozmawiać z dziewczyną?

Przede wszystkimi nie można traktować kobiety z pobłażaniem jak robi to część facetów w liceum czy na początku studiów. Styl a la bad boy do pewnego momentu może być nawet uroczy, jednak dyskredytowanie każdej wypowiedzi kobiety jest oznaką pewnej ułomności, która najczęściej prowadzi do tego, że o wspomnianych wyżej pośladkach rzeczywiście będziemy mogli jedynie porozmawiać.

Warto więc porzucić wszelkie założenia o kuchenno-rodzicielskiej predestynacji kobiety i zacząć traktować ją jako równoprawnego partnera w rozmowie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy poruszać dokładnie te same tematy, co ze swoimi kumplami z osiedla.

Jak rozmawiać z dziewczyną?

O czym rozmawiać z dziewczyną?

Nie łatwo jest ułożyć uniwersalny zestaw tematów, które można poruszyć z dziewczyną. Tak naprawdę nie polecam wam tekstów, w których pojawiają się gotowe schematy rozmów. Zwykle kończy się to bardzo żenująco, a sami autorzy najczęściej siedzą przed komputerem ze swoimi pryszczami w przekonaniu, że gdyby tylko chcieli, to zdobyliby dziewczynę marzeń. W rzeczywistości jednak dalej pozostają samotni.

Najprostszym wyjściem jest po prostu poznanie zainteresowań kobiety, z którą chcemy porozmawiać. Można to zrobić w sposób nieco podstępny, dowiadując się z różnych źródeł, takich jak Facebook czy znajomi, czym się interesuje, a następnie w czasie rozmowy zgrabnie poruszyć te tematy. Można również zachować się jak dojrzały facet i po prostu ją o to spytać. Nie zawsze też będziemy mieli możliwość skorzystania z serwisów społecznościowych i będziemy musieli reagować szybko. Pamiętajcie: timing is everything.

Jak okazać zainteresowanie?

Kiedy już kobieta opowie Ci o swojej największej pasji, Twoją jedyną odpowiedzią nie może być tylko: ok, fajnie. Warto okazać zainteresowanie i zadać parę pytań, które pozwolą kobiecie poczuć, że naprawdę zainteresowałeś się jej pasją. Zrób tak, nawet jeśli nie jest to prawda. Odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Musisz nauczyć się również opowiadać o swojej pasji w sposób ciekawy. Jeśli niczym się nie interesujesz to lepiej zacznij, bo żadna kobieta (w tym względzie zachodzi wyjątkowa zgodność) nie znosi przebywać z nudziarzami, którzy nawet w najbardziej uroczy sposób udają zainteresowanie jej osobą.

Jakim być rozmówcą?

Musisz być pewny siebie, nawet jeśli rozmawiasz o spodniach czy torebkach. To nie ulega żadnej wątpliwości. Jednak nie możesz być osobą, która całkowicie zdominuje rozmowę i nie pozwoli dojść partnerce do głosu. Staraj się znaleźć złoty środek. Nie zobaczysz tego na filmach, ale pewni siebie faceci, którzy potrafią rozmawiać na partnerskich zasadach, mają najfajniejsze dziewczyny.

2
2

2 komentarze

  1. daab 25 września 2016 Reply

    Temat o pogodzie jest uniwersalny. Myślę, że nawet o polityce można rozmawiać 🙂

  2. wielka nadzieja 26 września 2016 Reply

    Myślę, że z kobietami można rozmawiać o wszystkim i nie trzeba robić wielkich „podchodów”, temat sam się znajdzie, nic na siłę. Tylko jak facet nawija o sobie przez większą część czasu to znaczy, że jest megalomanem i w sumie może okazać się egoistą.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*