Jak wybrać odpowiedni bukiet ślubny?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Pragniemy, by w tym dniu wszystko udało się idealnie. Przygotowanie do ślubu i wesela trwają długo, a Młoda Para przywiązuje wagę nawet do najdrobniejszych szczegółów. Zastanawiasz się, jak wybrać bukiet ślubny? To zadanie tylko z pozoru jest dość trudne. Oto krótki poradnik, który z pewnością pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Wybór bukietu a data ślubu

Panna Młoda zdaje sobie sprawę, iż w tym dniu będzie w centrum zainteresowania, dlatego szczegółowo obmyśla, jak będzie wyglądać jej ślubna suknia, jaką będzie mieć fryzurę i makijaż. Warto zadbać również o odpowiednie, pasujące do sukni dodatki, z których najważniejszym jest chyba bukiet ślubny.

Data ślubu ma ogromny wpływ na możliwości kwiaciarni, której zlecisz wykonanie ślubnego bukietu. Poszczególne odmiany kwiatów pojawiają się w określonych porach roku. Warto zwrócić na to uwagę nie tylko przez wzgląd na dostępność roślin, ale także na ich cenę – w szczycie sezonu ich kwitnięcia bukiet z pewnością będzie tańszy.

Bukiet ślubny - jaki wybrać?

Jak dobrać bukiet do sukni ślubnej?

Jeśli suknia, fryzura, buty i w ogóle cały Twój wizerunek będą nawiązywać do jakiegoś określonego stylu, bukiet powinien również ten styl odzwierciedlać. Jeśli będziesz mieć skromną, lekką sukienkę w stylu rustykalnym, rozpuszczone włosy z wplecionym w nie kwiatem, a na nogach lekkie sandałki na niskim obcasie, bukiet ślubny z polnych kwiatów będzie lepszym wyborem niż elegancka różana kompozycja.

Kolory dodatków a kolor bukietu

Jeśli Twój makijaż ślubny będzie jasny, delikatny i np. w odcieniach różu, to wszystkie dodatki – w tym bukiet ślubny – również powinny występować w tej samej kolorystyce. Kolor dodatków dobiera się albo do elementów na sukni ślubnej, albo do wystroju sali weselnej, albo do koloru kwiatów w bukiecie, jedną z tych rzeczy musisz więc wybrać jako pierwszą i to do niej dostosowywać kolorystykę pozostałych. Pamiętaj, że Panna Młoda i Pan Młody powinni tworzyć spójną całość, niech zatem kolor muchy, poszetki, czy koszuli nawiązuje do koloru Twoich dodatków.

Jaki bukiet do fasonu sukni?

Jeśli suknia jest duża, szeroka, bogato zdobiona, a bukiet będzie ciężki, ogromny i bardzo wymyślny, możesz uzyskać wrażenie przerostu formy nad treścią, jeśli z kolei suknia jest skromna i o prostym kroju, a bukiecik będzie mały i zwyczajny, będzie można odnieść wrażenie, że stylizacja jest niedopracowana. Jeśli chcesz odpowiednio wybrać bukiet ślubny, udaj się do kwiaciarni ze zdjęciem Twojej sukni ślubnej, doświadczona kwiaciarka na pewno pomoże Ci dobrać kształt i styl bukietu zarówno do Twojej kreacji, jak i do Twojego typu urody.

Jaki bukiet ślubny sobie wymarzyłaś?

Nie zapominaj przy tym wszystkim, że to Twój wielki dzień i powinnaś przede wszystkim spełnić swoje marzenia, zatem wybierając bukiet ślubny nie kieruj się modą, opiniami mamy, czy przyjaciółki, wybierz kwiaty, które lubisz i kolory, które do Ciebie pasują. W tym szczególnym dniu masz się czuć wyjątkowo, a jeśli ktoś przymusi Cię np. do bukietu z róż, których nie cierpisz, nie będziesz w pełni zadowolona.

0
1

1 Komentarz

  1. Laura 23 września 2016 Reply

    Słyszałam, że niektórych kwiatów nie powinno się używać w bukiecie ślubnym bo przynoszą pecha. Chociaż nie wiem ile w tym stwierdzeniu prawdy. Moim zdaniem powinno się wybierać takie kwiaty jakie lubi panna młoda. Wtedy na pewno będzie zadowolona z efektu końcowego

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*