Jak zarabiać na blogu?

Zazdrościsz blogerom, którzy zbierają ogromne sumy za publikowanie kilku postów tygodniowo? Też chciałbyś być jak oni ale nie wiesz jak się za to wziąć? Myślisz, że nie dasz sobie rady w tej branży? Nic bardziej mylnego! Odniesienie sukcesu jako bloger jest prostsze niż ci się może wydawać! Chcesz poznać kilka sposobów jak przekuć to hobby w intratny biznes? Przeczytaj nasz artykuł!

Co to są posty inspirowane?

To nic innego jak post polecający dany produkt, czy usługę. Jest to notatka na temat związany z danych produktem czy wydarzeniem. Oczywiście musi ona pasować do twojego bloga, a ty musisz wiedzieć jak dobrze rozwinąć przedstawiany przez Ciebie temat. Tylko wtedy współpraca z daną firmą będzie miała jakiś sens. Dobrze przedstawiony temat przyniesie ci wielu czytelników i zyski. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje posty i dobrze poznać temat, o którym piszesz.

bloger publikujący posta

Jak zarobić na sprzedaży linków?

Dzięki współpracy z agencjami zajmującymi się pozycjonowaniem. Firma ta wykupi linka w twoim poście, który ty musisz umiejętnie wkomponować w jego treści. Za taki link możesz dostać nawet kilkaset złotych! Wszystko zależy od tego jak bardzo popularny jest twój blog. Możesz również skorzystać z systemu sprzedaży linków.

Wystarczy, że założysz w nim konto i dodasz swojego bloga do ich systemu. Takie zgłoszenie musi zostać zaakceptowane przez administratora. A gdy on to już zrobi musisz cierpliwe poczekać na zgłoszenie się do Ciebie reklamodawcy, który będzie chciał zapłacić za linka na twojej stronie. I wtedy zaczniesz zarabiać! Widzisz jakie to proste?

Programy partnerskie – dobry sposób na zarobienie pieniędzy?

Tak o ile masz na to pomysł. Programy partnerskie polegają bowiem na polecaniu jakiś konkretnych produktów, usług lub stron internetowych. Mogą mieć różną postać. Sztuką w tym wypadu jest przedstawienie produktu w nienachalny sposób. Taka reklama nie może razić czytelnika, gdyż ten zniechęcony tego typu formą przekazu może szybko opuścić twój blog, na czym więcej stracisz niż zyskasz. A tego byś chyba nie chciał, prawda?

tworzenie wpisu na blogu

Reklama kontekstowa kluczem do sukcesu?

Zanim zajmiemy się omówieniem w jaki sposób zarobić na tego typu formie marketingu, opowiemy ci trochę o tym czym jest sama reklama kontekstowa. Otóż to nic innego jak wszystkie możliwe rodzaje reklam internetowych, czyli bannery, linki, boksy reklamowe, które dopasowują się do treści strony na której są umieszczone. Czyli jeśli prowadzisz bloga o modzie twoją reklamą kontekstową będzie sklep z ubraniami itd. W czym tkwi siła tej reklamy? W automatycznym dopasowaniu się jej treści do treści twojego bloga.

A im bardziej reklama jest zbliżona do treści witryny, na której została umieszczona tym więcej ludzi ją klika. Wiadomo przecież, że fana motoryzacji zainteresuje oferta sklepu z częściami do samochodów, a osoby marzące o dalekiej wyprawie chętnie przejrzą propozycje biur podróży. Ta forma reklamy jest rozliczana w formie Pay Per Click, czyli zarobisz na niej dopiero wtedy gdy ktoś w nią kliknie. Jak widzisz zarabiać na blogu można na wiele sposobów. Tylko od Ciebie zależy co wybierzesz, ale mamy nadzieję, że to będzie korzystny wybór. I tego ci właśnie życzymy!

0
1

1 Komentarz

  1. Kojak 28 lipca 2017 Reply

    Wiele osób chciałoby zarabiać na blogu, ale wcale tak łatwo nie jest. Ile jest blogów w internecie? A ile z nich zarabia pieniądze? Raczej niewiele.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*