Start Motoryzacja Samochód po gradobiciu – i co dalej? Usuwanie wgnieceń, ubezpieczenie, co jeszcze?

Samochód po gradobiciu – i co dalej? Usuwanie wgnieceń, ubezpieczenie, co jeszcze?

autor Joanna Lewandowska
0 komentarz
Deszcz i grad oraz stojący samochód

Gradobicie to przykre w skutkach zjawisko pogodowe, które niestety może mocno uszkodzić nasz samochód. Powstałe wgniecenia są trudne do usunięcia, choć możliwe. Jak można tego dokonać? Co z ubezpieczeniem na wypadek gradobicia? O czym warto pamiętać?

Jakie są skutki gradobicia?

Niestety gradobicie przynosi wiele przykrych skutków, które dla kierowców są prawdziwą tragedią. Przede wszystkim są to wgniecenia – nie kilka, nie kilkanaście, czasem nawet kilkaset na całym samochodzie. To niestety nie wygląda dobrze pod względem estetycznym, dodatkowo poważnie wpływa również na wartość pojazdu. Niektórzy stwierdzają, że próba naprawy nie ma sensu, ponieważ byłaby zbyt kosztowna i sprzedają je po niższej cenie, inni mimo wszystko starają się odzyskać ubezpieczenie i naprawić karoserie. Nie jest to łatwe, ale możliwe.

Jak naprawić karoserię samochodu po gradobiciu?

Naprawa karoserii po gradobiciu to trudne zadanie, a standardowe naprawy niestety pozostawiają liczne ślady, które i tak będą obniżać wartość pojazdu, a nie o to powinno chodzić. Alternatywą będzie naprawa bezinwazyjna, która w wykonaniu specjalistów powinna zaradzić problemowi. Co za tym idzie, nie zawsze konieczne będzie odwiedzenie warsztatu blacharsko-lakierniczego, choć to będzie zależało od danego przypadku.

Jeżeli więc stoisz przed dylematem, co zrobić w takim przypadku samochód po gradobiciu zostaw w rękach specjalistów (wgniecenia.pl), którzy zajmą się przywróceniem dobrego wyglądu karoserii. Czego efektem będzie usunięcie wgnieceń bez potrzeby lakierowania i szpachlowania, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi i metod.

Kulki gradu na trawie

Ile kosztuje naprawa karoserii po gradobiciu?

Cena naprawy uszkodzeń po gradobiciu będzie uzależniona przede wszystkim od rozległości uszkodzeń. Najczęściej cena liczona jest od każdej pojedynczej wgniotki, więc im więcej jest śladów po gradzie, tym cena będzie wyższa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ostateczne koszty będą uzależnione zarówno od danego warsztatu samochodowego, jak i indywidualnego podejścia do klienta oraz problemu. Każdy z takich przypadków może być inny, co za tym idzie, usuwanie wgnieceń może być łatwiejsze lub trudniejsze.

Mimo wszystko usuwanie wgnieceń bez lakierowania, czyli inaczej z zastosowaniem technik PDR, jest tańsze, niż wizyta u blacharza i lakiernika. Zostaje zachowana oryginalna karoseria, nie trzeba wymieniać żądnej części pojazdu, lakierować ani szpachlować, a to znacząco obniża koszty.

Jak dostać odszkodowanie po gradobiciu?

Otrzymanie odszkodowania za szkody poniesione przez gradobicie będzie uzależnione od posiadanej polisy ubezpieczeniowej. Podstawowe OC niestety nie obejmuje wypłaty świadczenia na tej podstawie, dlatego warto jest także posiadać dodatkowo AC, które zawiera w sobie ochronę przed gradobiciem. Usuwając wgniecenia techniką bezinwazyjną nie stoi tutaj w sprzeczności z zasadami ubezpieczenia – warto więc zgłosić się do towarzystwa i złożyć odpowiedni wniosek.

Co istotne – o szkodzie należy powiadomić natychmiastowo, poczekać na wycenę rzeczoznawcy, który określi koszty naprawy i zwróci nam pieniądze. Jeżeli z wyceną się nie zgodzimy, zawsze można skonsultować się ze specjalistycznym warsztatem, który sam dokona wyceny szkód i na tej podstawie odwołać się od decyzji ubezpieczyciela.

podobne artykuły

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET