Start Biznes Smażalnik, linia do smażenia – opis, przeznaczenie

Smażalnik, linia do smażenia – opis, przeznaczenie

autor Aleksander Serce
0 komentarz
smażalnik

Nowoczesne rozwiązania technologiczne przekładają się na ulepszone systemy i urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Jednym z takich mechanizmów jest specjalistyczna linia do smażenia. Na czym polega działanie smażalnika i jakie są jego zalety?

Czym jest smażalnik?

Gastronomia wymaga szerokiego zaplecza wysokiej jakości wyposażenia, o zróżnicowanych parametrach technicznych i wydajnościowych. Niezależnie od rozmiarów prowadzonej działalności, zarówno w rozległych obiektach jak i niewielkich lokalach, potrzebny jest smażalnik.

To aparatura służąca do smażenia produktów żywnościowych w rozgrzanym tłuszczu. Model urządzenia warto dobrać do rodzaju żywności i częstotliwości smażenia produktów. Linia do smażenia (zfm-online.com) może zostać wykorzystana do obróbki termicznej wszelkiego rodzaju wyrobów gastronomicznych. Konstrukcja nowoczesnych smażalników zapewnia wszechstronne zastosowanie w przygotowaniu produktów garmażeryjnych, cukierniczych, przekąsek.

Jak wybrać odpowiedni smażalnik?

Wybierając linię do smażenia, która będzie dopasowana do konkretnych potrzeb warto przeanalizować koszty eksploatacji maszyny. Należy uważnie przekalkulować jaką energię grzewczą możemy wykorzystać, ponieważ wpływa to na budżet prowadzonej działalności. Trzeba pamiętać, że stosowanie urządzeń zasilanych gazem wymaga większej ilości zezwoleń niż maszyn zasilanych energią elektryczną. Rynek w tej branży oferuje systemy, których źródłem energii może być zarówno olej opałowy, gaz ziemny, płynny lub energia elektryczna.

linia do smażenia

Przed zakupem warto zweryfikować dodatkowe funkcje modelu, dobrze jeżeli proces produkcyjny jest zarządzany przez sterownik mikroprocesowy, który stwarza możliwość regulacji temperatury oraz prędkości przesuwu taśmy transportera. Czytelny pulpit sterowniczy pozwala na swobodne zarządzanie czasem smażenia produktów.

Istotny jest też materiał, z którego linia do smażenia została skonstruowana, wysokiej jakości blacha kwasoodporna jest łatwa w czyszczeniu i zapobiega zaleganiu odpadów. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo użytkowania smażalnika, dobrze jeżeli transporter i osłona chroniąca przed kontaktem z rozgrzanym tłuszczem są podnoszone i opuszczane automatycznie. Siłowniki pneumatyczne i brak konieczności manualnej obsługi redukują straty ciepła podczas pracy maszyny.

Zalety wykorzystania linii do smażenia

Nowoczesny, dobrej jakości smażalnik jest urządzeniem gwarantującym dużą wydajność, co przekłada się bezpośrednio na zyski w produkcji. Wysokie parametry linii do smażenia, dodatkowe funkcje redukują koszty prowadzonej działalności, wpływają na oszczędność czasu, energii i zasobów ludzkich.

Właściwa konstrukcja maszyny zapewnia otrzymanie produktów gastronomicznych pozbawionych odkształceń i niepożądanych uszkodzeń. Producenci smażalników, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, opracowują linie technologiczne indywidualnie, odpowiednio do wymagań klienta.

podobne artykuły

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET