Top 5 – najbardziej znane portale społecznościowe na świecie

Portale społecznościowe to strony internetowe, istniejące i budowane, jak sama nazwa wskazuje, na podstawie zgromadzonych wokół nich społeczności. W dobie Internetu i pozyskiwania oraz utrzymywania znajomości w sieci stały się one niezwykle popularnym i kluczowym medium w relacjach międzyludzkich, zarówno tych towarzyskich jak i biznesowych. Oto te, które podbiły światowe gusta i stały się najpopularniejszymi portalami społecznościowymi w sieci.

Facebook

Facebook to najbardziej znany dziś serwis społecznościowy, na którym zarejestrowani użytkownicy tworzyć mogą grupy oraz sieci, dzieląc się ze swymi znajomymi zdjęciami, wiadomościami, polecając sobie przeróżne produkty, wydarzenia czy projekty i korzystając z udostępnianych przez portal aplikacji. Szacuje się, że w styczniu 2014 roku Facebook miał około miliarda użytkowników, a założony został dziesięć lat wcześniej na Uniwersytecie Harvard. Początkowo przeznaczony był on jedynie do użytku uczniów i studentów, a jego głównym autorem jest słynny już Mark Zuckerberg.

Najbardziej znane portale społecznościowe

Myspace

Serwis społeczności internetowej Myspace powstał w 2003 roku, a jego założycielami są Tom Anderson i Chris DeWolfe. Portal został powołany do życia, by umożliwić jego użytkownikom komunikację z innymi internautami oraz nawiązywanie nowych znajomości. Uzupełniając profil użytkownika o informacje, dotyczące naszych zainteresowań, tworząc własne galerie oraz prowadząc bloga, mamy możliwość dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami oraz odkryciami muzycznymi, filmowymi itp.

Twitter

Serwis społecznościowy Twitter zapoczątkował modę na tzw. mikroblogowanie, polegające na wysyłaniu oraz odczytywaniu tweetów – krótkich wiadomości tekstowych, które wyświetlane są na profilu autora wypowiedzi oraz ukazywane są użytkownikom, obserwującym dany profil. Tego typu wiadomości można tagować odpowiednimi słowami kluczowymi, można też odpowiadać innym użytkownikom, komentując ich wiadomość i wdając się w dyskusję. Takie tweety napisać możemy zarówno przez stronę internetową, jak i SMS lub aplikację mobilną ściągniętą z sieci.

Instagram

Instagram to jedyny fotograficzny serwis społecznościowy w zestawieniu. Użytkownicy tego portalu mają możliwość robienia zdjęć, stosowania na nich odpowiednich filtrów oraz udostępniania ich innym. Wrzucane tam fotografie mają kwadratowy kształt i lekko przytłumione kolory, co jest cechą charakterystyczną portalu i tworzy klimatyczne i przede wszystkim modne ostatnimi czasy obrazy.

Google+

Najmłodszy w zestawieniu serwis społecznościowy firmy Google Inc. powstał w czerwcu 2011 roku. Działa on właściwie na bardzo zbliżonej do Facebooka zasadzie, proponując swym użytkownikom tworzenie grup i sieci społecznościowych, dzielenie się zdjęciami, filmami oraz przemyśleniami. W łatwy sposób można szukać tam znajomych i nawiązywać nowe przyjaźnie. Google łączy w sobie funkcje znanych już wcześniej usług takich jak Google Profile i Google Buzz. Prezentuje też jednak nowe możliwości, w tym videospotkania.

2
2

2 komentarze

  1. oxy 25 września 2016 Reply

    Facebook jak przewidywali miał upaść zaraz no naszej klasie, ale trzyma się mocno. Jest narzędziem do biznesu i teraz jego popularność nie spada.

  2. Nieobecny 3 października 2016 Reply

    Słyszeliście, że jak was nie ma na Facebooku, to nie istniejecie?
    Ja na przykład nie istnieję. Zresztą na Twitterze i tym cały Google+, o którym nigdy nawet nie słyszałem ,też mnie nie ma i jakoś z tym żyję.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*