Jak prawidłowo przechowywać, przewozić mięso i przetwory mięsne?

Mięso jest produktem, który w bardzo szybkim czasie może ulec zepsuciu. Jest tak dlatego, ponieważ w swoim składzie ma mnóstwa białka i wody, które są idealną pożywką dla bakterii. Kiedy musimy przetransportować tego typu towar powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na warunki, w których będziemy je przewozić, by dostarczyć je na miejsce w doskonałym stanie i zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów.

Jak przewozić mięso?

Przede wszystkim należy zauważyć, że szczególnie trudno przewozi się produkty, które nie są przetworzone lub zakonserwowane. W letnich miesiącach mogłyby one ulec zepsuciu już po kilku godzinach. Znacznie łatwiej przewozi się i przechowuje produkty, które już wcześniej uległy obróbce termalnej i wydłużony został ich czas przydatności do spożycia. Bardzo ważne jest ponadto to, w czym przewozimy nasze przetwory. Z jednej strony ma tu na myśli sam samochód, który w wielu przypadkach powinien być wyposażony w chłodnię, ale równie ważne okazują się być same skrzynki, w których mięso musi być ułożone w prawidłowy sposób z zapewnieniem odpowiednich odstępów.

Dobrym przykładem są skrzynki erg-system.pl do mięsa i przetworów. Tego rodzaju produkty pozwalają nie tylko łatwiej zachować świeżość, lecz także w bardzo praktyczny sposób umożliwiają segregację i przenoszenie mięsa z miejsca na miejsca.

czerwona plastikowa skrzynka na mięso do transportu i przechowywania mięsa

Na co zwrócić uwagę podczas transportu?

Każdy rodzaj przetworów mięsnych ma inny czas przydatności do spożycia. Najdłużej w dobrym stanie wytrzymują oczywiście produkty wędzone, ponieważ zawierają znacznie mniejsze ilości wody. Podobnie jest w przypadku pieczenia lub gotowania. Wyższą wytrzymałością charakteryzują się także te przetwory, które zapakowane są w naturalne osłonki, czyli jelita.

Najszybciej swoje właściwości straci oczywiście mięso w stanie surowym. W każdym z tych przypadków bardzo istotna jest oczywiście prędkość dostarczenia towaru. Konieczne jest więc drobiazgowe zaplanowanie logistyki, by klient otrzymał mięso najwyższej jakości.

Co jest najważniejsze w przewozie mięsa?

Najlepszym i najstarszym sposobem konserwowania żywności jest oczywiście chłód. Ludzie od zawsze starali się przechowywać jedzenie w zimniejszych miejscach, osłoniętych przed słońcem, by zabezpieczyć je przed zepsuciem. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji lodówki, a także samochody z chłodniami, dzięki czemu transport produktów żywnościowych jest obecnie znacznie łatwiejszy. Warto upewnić się, że firma, która będzie zajmować się transportem naszych przetworów, posiada tego typu pojazdy.

Jakie wybrać skrzynki do przewozu?

W transporcie mięsa, jak i wszystkich innych produktów żywnościowych ważny jest również aspekt praktyczny. Wszystko powinno być odpowiednio posegregowane i zapakowane, by możliwe było szybkie załadowanie odpowiedniej ilości produktu. Warto wybrać skrzynki i pojemniki, które dopasowane są do rodzaju i gabarytu naszego towaru. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu, stresu i pieniędzy.

0
1

1 Komentarz

  1. młody przedsiębiorca 29 listopada 2016 Reply

    Ciekawe czy wszystkie firmy dobrze przewożą mięso… A sprawdza ktoś w ogóle temperaturę w samochodzie, który to wszystko przewozi?

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*