Start Biznes Magazyny BTS, czyli magazyn szyty na miarę

Magazyny BTS, czyli magazyn szyty na miarę

autor Ignacy
0 komentarz
Jakie magazyny budować?

Wybranie odpowiedniej wielkości i jakości magazynu w sprzyjającej lokalizacji to czasami zadanie wręcz niemożliwe. Z tego właśnie powodu coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na rozwiązanie, które jest w idealny sposób dopasowane do ich potrzeb. Mowa tu oczywiście o magazynach BTS, czyli built-to-suit, które – jak sama nazwa wskazuje – uszyte są na miarę. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Główne mankamenty klasycznych magazynów

Istniejące już od lat magazyny mają swoje ograniczenia. W wielu przypadkach były one budowane pod konkretne zastosowanie, które niekoniecznie zbieżne jest z naszymi oczekiwania. Niektóre firmy różnią się również sposobem magazynowania posiadanych towarów. Nie bez znaczenia jest również wielkość przestrzeni biurowej, jak i całego zaplecza. Największym problemem jest jednak lokalizacja, która z fizycznych powodów nie może być oczywiście zmieniona.

Zalety built-to-suit

To, co stanowiło główny problem w przypadku klasycznych magazynów, jest jednocześnie główną zaletą BTS-ów. Klient ma możliwość wybrania takiej lokalizacji, jaka jest dla niego najbardziej wygodna. Bardzo często teren jest już w posiadaniu przedsiębiorcy, jednak czasami to firma pośrednicząca zajmuje się tym zadaniem.

Warto zerknąć na profesjonalne serwisy i przeczytać o konkretnych możliwościach dopasowania magazynów BTS (topmagazyny.pl/magazyny-bts). W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć, że możliwe jest ustalenie proporcji przestrzeni przemysłowej i przestrzeni biurowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ czyni pracę znacznie bardziej efektywną. W przypadku tak dużych inwestycji warto zawsze opierać się przede wszystkim na doświadczeniu i wiedzy ekspertów, którymi zawsze dysponują profesjonalni deweloperzy.

Jakie są koszty takich magazynów?

Koszt, jaki trzeba ponieść jest zależny od gabarytów i lokalizacji magazynu. Firmy biorą również pod uwagę wymagania klienta odnośnie zaplecza, jak i wyposażenia, które jest dla niego niezbędne. Dużym plusem jest to, że profesjonalni deweloperzy w kompleksowy sposób są w stanie zadbać o wszystkie szczegóły realizacji projektu i obniżyć ceny poprzez stałą współpracę z zaufanymi podwykonawcami. Warto zauważyć, że istnieją przede wszystkim dwie możliwości użytkowania magazynu: wynajem lub kupno.

Najpopularniejsze jest wynajmowanie przestrzeni magazynowej na określony czas. Należy w tym miejscu wspomnieć, że w zależności od ponoszonych kosztów przez firmę, zajmującą się budową obiektu, będzie to minimum 10, a nawet 15 lat. Do czynszu doliczane są oczywiście koszty zużytej energii, ochrony czy serwisu sprzątającego.

Ponadto najemca zobowiązany jest do wykonywania napraw na własny koszt. Zgodnie z polskim prawem wynajmowanie obiektu nie może przekraczać jednak 30 lat. Umowy na tak długi okres zdarzają się jednak niezwykle rzadko, ponieważ firmy, które planują tak długoletnie użytkowanie magazynu, po prostu kupują go na własność.

podobne artykuły

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET