Sposoby na piękną cerę, skórę i paznokcie

Każda z nas chce wyglądać jak najpiękniej i czuć się dobrze we własnym ciele. Niestety często niezbyt zdrowy tryb życia, jaki prowadzimy na co dzień nie sprzyja dobremu samopoczuciu i atrakcyjnej aparycji. Nasza cera jest wówczas ziemista i pozbawiona blasku, skóra przesuszona, a paznokcie łatwo się łamią. Jak zaradzić zatem temu problemowi? Jakie czynności wprowadzić do codziennego harmonogramu, aby mieć pewność, że nasz wygląd zmieni się na lepsze? Oto kilka użytecznych wskazówek.

Jak oczyścić organizm?

Na kiepski wygląd naszej skóry wpływa często fakt, jak dbamy o siebie od środka. Jeżeli nie oczyszczamy regularnie swego organizmu, a w jelitach zalegają nam problematyczne złogi, oznaki takiego stanu rzeczy widoczne są właśnie na naszej skórze czy paznokciach. W momencie kiedy już do tego doprowadziliśmy, nie pomoże nam jedynie zmiana nawyków żywieniowych.

W tym przypadku warto już bowiem wybrać się do specjalistycznego gabinetu hydrokolonoterapii i poddać się zabiegowi skutecznego oczyszczania jelit z toksyn. To jeden z bardziej popularnych sposobów na piękną cerę, skórę i paznokcie (zerknij na: www.skuteczneoczyszczanie.pl), co zauważymy już po kilku dniach. Od tej pory pamiętać trzeba jednak o tym, by starać się nie dopuszczać do takiej sytuacji, w czym pomoże z całą pewnością regularne wykonywanie zabiegów, zdrowa, zbilansowana dieta i odpowiednia dawka aktywności fizycznej.

Oczyszczanie organizmu dzięki saunie

Regularne wizyty w saunie działają znakomicie nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale także wygląd. Sprzyjają one głębokiemu oczyszczeniu porów skóry, które, gdy są zatkane, prowadzić mogą do powstawania wyprysków, stanów zapalnych, zaczerwienień i obrzęków. Ponadto pozbywamy się wówczas wszelkich toksyn, jakie zalegają w naszym organizmie, a także doprowadzamy do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co świetnie wpływa na ogólny wygląd naszej skóry, która staje się wówczas jędrna oraz nabiera zdrowego i młodzieńczego koloru.

Sauna na oczyszczenie organizmu

Co jeść, żeby oczyścić organizm?

Odpowiednia, zbilansowana dieta nie ma wpływu jedynie na nasza sylwetkę, ale i na wygląd cery, skóry, włosów i paznokci. Co wprowadzić więc do codziennego jadłospisu, aby zadbać o bardziej atrakcyjny wygląd i poczuć się lepiej we własnym ciele?

  • Popularnym, jedzonym chętnie produktem, który ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry jest pomidor. Zawiera on antyutleniacze, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, ma także właściwości przeciwnowotworowe.
  • Aby poprawić wygląd, a także wytrzymałość paznokci, warto zaprzyjaźnić się z jogurtem naturalnym, w którego skład wchodzi duża ilość wapnia, a ten, wraz z innymi zawartymi w tym produkcie minerałami wpływa na dobrą prezencję paznokci.
  • Garść orzechów włoskich dziennie to gładsza skóra, zdrowe włosy, ładne paznokcie oraz błyszczące oczy. Znajdują się w nich bowiem przeciwutleniacze, które wpływają na jędrność skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Są one również bogatym źródłem kwasów omega-3, które utrzymują odpowiednie nawilżenie skóry.
1
1

1 Komentarz

  1. Perfect Skin 3 października 2016 Reply

    U mnie sauna działa odwrotnie, nie pomaga mi zupełnie na skórę. Ale peeling kawowy jest genialny! I maseczka z ogórków 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*