Start Gospodarka Posadzki betonowe – etapy produkcji, usługi

Posadzki betonowe – etapy produkcji, usługi

autor Marta
1 komentarz
pomieszczenie z betonową posadzką

Posadzki betonowe nadają się znakomicie do wnętrz, w których panuje duże lub średnie natężenie ruchu, do zakładów produkcyjnych, wyróżniających się lekkim obciążeniem chemicznym, do wszelkich hali, magazynów oraz garaży, w których odpowiednia odporność podłogi na ścieranie stanowi istotny element wykończenia wnętrz.

Jak wyglądają etapy produkcji posadzki?

Jeżeli zastanawiacie się, jak wyglądają poszczególne etapy produkcji posadzek betonowych w firmach typu ZarembaPosadzki.pl, niniejszy artykuł rozjaśni nieco tę kwestię i pozwoli spojrzeć na dane zagadnienie nieco bardziej profesjonalnym okiem. Będzie to z całą pewnością pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie odpowiedniej powierzchni podłogowej, dopasowanej skrzętnie do naszych potrzeb.

Na czym polega układanie posadzki betonowej?

Na początek na całej powierzchni pomieszczenia, w którym położona zostanie posadzka betonowa układa się tzw. warstwę poślizgową, którą stanowi w tym przypadku folia. Na tym etapie przygotować powinno się również pola do wylewania betonu, ściany i słupy muszą być z kolei zabezpieczone dylatacją obwodową. Kiedy pomieszczenie jest już w ten sposób przygotowane, instaluje się w nim mieszankę betonową.

W następnym kroku układa się beton, niwelując jego powierzchnię przy użyciu niwelatora laserowego oraz przygotowując przewidziane spadki posadzki. Na końcu tego etapu następuje zawibrowanie mieszanki betonowej.

Dlaczego zacieranie betonu jest tak ważne?

W trakcie kolejnej czynności, którą stanowi zacieranie betonu, na powierzchni posadzki tworzone jest mleczko cementowe. Jako, że po związaniu posadzki, byłoby ono najsłabszą jego częścią, na tym etapie stosuje się specjalne preparaty utwardzające, dzięki którym powierzchnia staje się bardziej wytrzymała oraz odporna na ścieranie i uderzenia. Usprawnia to również jej szczelność i sprzyja wydłużeniu okresu jej przydatności.

Po co impregnować posadzkę?

Następnym etapem produkcji posadzki betonowej jest jej impregnacja. Wykonuje się ją specjalnym impregnatem posadzkowym na bazie żywic akrylowych, który zmniejsza proces odparowywania wody z betonu.

Po co nacinać szczeliny dylatacyjne?

Niemniej istotnym etapem tworzenia posadzki jest nacinanie szczelin dylatacyjnych. Robi się to do 48 godzin od zatarcia betonu, by zapewnić odpowiednią pracę posadzki. Z tej samej przyczyny, mniej więcej po miesiącu od zakończenia prac, szczeliny te wypełnia się z kolei masami trwale elastycznymi.

Jak wygląda pielęgnacja mokra?

Ostatnim, lecz równie ważnym elementem produkcji posadzki jest jej mokra pielęgnacja. Aby ją wykonać, świeżą posadzkę przykrywa się szczelnie folią na minimum 14 dni. Mamy wówczas pewność, że wszelkie reakcje chemiczne, przebiegające w betonie odbywają się prawidłowo, a sama posadzka będzie docelowo dobrze utwardzona i posłuży swym użytkownikom przez długi czas. Klient otrzymuje także zazwyczaj odpowiednią instrukcję obsługi, która pomaga mu dbać o nową posadzkę, by móc jak najdłużej cieszyć się jej zadowalającym wyglądem.

podobne artykuły

1 komentarz

polski_budowlaniec 29 listopada 2016 - 11:13

Jedyna posadzka z którą miałem do czynienia to wylewka samopoziomująca… Ale to chyba nie dokładnie o to chodzi?

odpowiedz

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET