Rozmowa o pracę. Jak dobrze wypaść?

Rozmowa kwalifikacyjna to najważniejsza część procesu rekrutacji. Jest również jej najbardziej stresującym elementem, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem pracy. Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? W takim razie musisz zapoznać się z kilkoma trikami. Jakimi? Przeczytaj nasz artykuł!

Klucz do sukcesu na rynku pracy? Punktualność!

Czego absolutnie nie możesz zrobić wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną? Spóźnić się! To niedopuszczalne i świadczy o braku kultury oraz ignorancji wobec firmy. A takie zachowanie na pewno nie przyczyni się do twojego sukcesu. Jeśli nie do końca orientujesz się w lokalizacji siedziby firmy lub obawiasz się korków wyjedź wcześniej. Wtedy na pewno zdążysz na czas! Pamiętaj również o tym, aby nie przyjechać zbyt wcześnie. Taka nadgorliwość również nie będzie mile widziana!

Chcesz odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej? Dobrze się ubierz!

Nie, nie chodzi nam o skompletowanie stroju zgodnego z elementami wszystkich najmodniejszych w tym sezonie trendów. Mówiąc odpowiedni strój mamy na myśli raczej strój formalny, ale wygodny zarazem. Rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją stresującą. Dlatego nic nie powinno zakłócać twojego komfortu. A na pewno nie może to być za ciasny kołnierzyk, czy niewygodna sukienka. Jeśli nie wiesz jak się ubrać skorzystaj z internetu. Tam na pewno znajdziesz dużo informacji na temat biurowego dress-code’u. Skorzystaj z nich koniecznie!

Jakiego elementu nie może zabraknąć podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oczywiście CV!

I to dobrze i rzetelnie przygotowanego! CV to dokument, który stanowi twoją wizytówkę. Dlatego muszą się w nim znaleźć dokładne informacje dotyczące zdobytych kompetencji. Samymi suchymi faktami i datami sukcesu nie osiągniesz!Pamiętaj również o przygotowaniu listu motywacyjnego! Musi on być ukierunkowany na potrzeby ogłoszenia, postaraj się w nim wykazać, ze posiadasz kompetencję i wiedzę umożliwiające ci profesjonalne wykonywanie powierzonych ci przez firmę zadań.

kobieta czekająca na rozmowę kwalifikacyjną

Co przydaje się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Pewność siebie i opanowanie!

To niezwykle ważne elementy naszego zachowania, które przydają się nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej ale również w innych stresujących sytuacjach. Mowa ciała ma bardzo istotny wpływ na to, jak wypadniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego wystrzegaj się niekontrolowanych gestów.

Podtrzymuj kontakt wzrokowy. Unikanie go świadczy o niepewności i może być źle odczytane. Utrzymuj odpowiednią postawę ciała. Mów pewnie i klarownie. Dzięki temu rekruter będzie postrzegał cię jako osobę pełną profesjonalizmu. Twoje zachowanie podczas rozmowy jest równie ważne jak to, co masz napisane w CV. Dlatego zadbaj, aby było ono odpowiednie!

Zadbaj o dobre wrażenie na koniec spotkania!

Kończąc rozmowę nie zapomnij o uścisku dłoni, uśmiechu. Wypada również, abyś podziękował rekruterowi za poświęcony czas. Możesz także napisać do niego maila z podziękowaniem za spotkanie i zapytać o możliwość ponownego spotkania. Koniecznie podkreśl swoje zainteresowanie ofertą i wyraź chęć współpracy. Takie zachowanie na pewno zostanie dobrze odczytane przez rekrutera i może mieć bardzo duży wpływ na podjęcie decyzji o twoim zatrudnieniu. Dlatego nie zapomnij o tych elementach, bo właśnie dzięki takim drobnym gestom możesz osiągnąć sukces! Powodzenia!

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*